• Посилання скопійовано

Визначення категорії підприємства при розбіжності показників

Підприємство за критерієм річного доходу відповідає малому, а за середньою кількістю працівників – середньому. Балансова вартість активів дорівнює нулю. До якої категорії (малих чи середніх) слід відносити таке підприємство? На які норми законодавства орієнтуватись для класифікації, якщо показники відповідають різним категоріям?

Для цілей складання фінзвітності підприємства поділяються на чотири категорії: мікро- підприємства, малі, середні та великі.

Підприємство належить до певної категорії, якщо відповідає щонайменше двом критеріям, визначеним у ч. 2 ст. 2 Закону про бухоблік, а саме:

  • балансова вартість активів;
  • чистий дохід від реалізації;
  • середня кількість працівників за попередній рік.

Інколи виникає ситуація, коли за трьома критеріями підприємство потрапляє в три різні категорії. Саме така ситуація склалася у випадку, описаному в запитанні.

За вартістю активів (0) – це мікропідприємство, за доходом мале, а за кількістю працівників – середнє. Але при цьому виконуються два критерії малого підприємства – чисельність працівників до 50 осіб і вартість активів до 4 000 000 євро. Тому таке підприємство слід вважати малим підприємством.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Іваненко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»