Згідно із спеціальним (сільгосп) режимом оподаткування сума ПДВ, нарахована сільгосппідприємством на вартість поставлених ним сільгосптоварів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей (п. 209.2 ПКУ).
А от відповідно до пп. 209.15.1 ПКУ до виробничих факторів, за рахунок яких сформовано ПК з ПДВ належать зокрема товари/послуги, які придбаваються сільгосп підприємством для їх використання у виробництві сільгосппродукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою їх використання у виробництві сільгосппродукції.
Тепер пригадаймо, що в п. 4.1.1 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Мінфіну України від 25.11.2011 р. №1492, вказано, що саме в розділ II "Податковий кредит" декларації з ПДВ 0121 „Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства” відображають ПК з ПДВ зокрема і за основними фондами, які придбаваються (споруджуються) з метою використання у виробництві сільгосппродукції.
Звісно, сільгосптехніку використовуватимуть для виробництва сільгосппродукції, а отже ПК з ПДВ по такому ОЗ слід показати в спецдекларації з ПДВ 0121.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись