• Посилання скопійовано

Звітність КІК щодо новоствореної юрособи

Фізособа в листопаді 2023 року зареєструвала підприємство за кордоном (КІК). Дохід по КІК в 2023 році не отримувався. Чи потрібно подавати звітність по КІК за 2023 рік?

У пп. 39-2.5.1 ПКУ вказано: «Для цілей податкового контролю за оподаткуванням прибутку контрольованої іноземної компанії звітним (податковим) періодом є календарний рік або інший звітний період контрольованої іноземної компанії, що закінчується протягом календарного року».

Тобто, для новоствореного підприємства законодавством країни, резидентом якої є таке підприємство, може встановлюватися спеціальний податковий період.

Наприклад, для України згідно з ч. 2 ст. 13 Закону про бухоблік перший звітний період новоствореного підприємства може бути менш як 12 місяців, але не більш як 15 місяців.

Тобто, якщо підприємство створено з жовтня по грудень 2023 року, першим звітним періодом для складання фінзвітності може бути період з для створення по кінець 2024 року. 

Схожі правила існують і в інших країнах. Тож, якщо таке правило існує і в країні, де зареєстроване підприємство в даній ситуації, фінзвітність вперше може подаватися за наслідками періоду з листопада 2023 року по грудень 2024 року. Тобто, така фінзвітність подаватиметься у 2025 році. І Звіт про КІК також слід буде подавати в 2025 році.

Але думка ДПС з цього питання нам невідома. Тому може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

З іншої сторони, підприємство (КІК) може обрати першим звітним періодом листопад – грудень 2023 року. В такому разі воно має складати фінзвітність за такий період. А якщо воно складатиме за такий період фінзвітність, то в загальному порядку має подавати звіт про КІК за 2023 рік до 10 травня 2024 року, разом з декларацією про майновий стан і доходи.

Звіт про КІК подається, навіть якщо доходи не отримувалися. Про це ми писали тут.

Окрім того, разом з декларацією про майновий стан і доходи слід подавати і додаток КІК. Але у рядках 01 – 06 таблиці такого додатку проставляється нуль. Саме так відповідає ДПС на питання в ЗІР (103.29): «Чи подається Додаток «КІК» до декларації про майновий стан та доходи (далі – Декларація) та чи заповнюється рядок 10.14 розд. ІІ Декларації, якщо загальний сукупний дохід усіх контрольованих іноземних компаній однієї контролюючої особи із всіх джерел за даними фінансової звітності не перевищує еквівалент 2 мільйони євро на кінець звітного періоду, та у платника податку є обов’язок із подання декларації з інших підстав?».

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Нюанси заповнення рядків 10, 10.1, 10.1.1 – 10.1.4, 10.2, 10.2.1 – 10.2.6 додатка 1 до декларації з рентної плати
    Як заповнюються рядки 10, 10.1, 10.1.1 – 10.1.4, 10.2, 10.2.1 – 10.2.6 додатка 1 до податкової декларації з рентної плати у разі реалізації видобутих корисних копалин (мінеральної сировини) товарної продукції гірничого підприємства із гірських порід, які класифікуються за кодами 2505, 2507 00, 2517 згідно з УКТ ЗЕД?
    15.08.20257
  • Облік відокремленого підрозділу та сплата ПДФО
    Підприємство зареєстроване в Києві. Орендує виробничий цех у Бучанському районі Київської області, де працюють співробітники. Чи потрібно повідомляти податкову про цей об'єкт (форма №20-ОПП)? Як правильно сплачувати та відображати у Додатку 4ДФ до Податкового розрахунку ПДФО та військовий збір за працівників цеху?
    15.08.202533
  • Хто складає додаткові описові примітки?
    Які саме підприємства повинні, крім форми фінансової звітності №5 "Примітки до річної фінансової звітності" ще складати описові примітки до річної фінансової звітності з поясненням, таблицями, графіками? Яким саме нормативний документ це передбачає?
    14.08.202514
  • Якого рівня код за КАТОТТГ зазначається у рядку 3 та яка інформація зазначається в колонці 3 і 6 дод. 4 - 1 до декларації з рентної плати?
    У рядку 3 додатка 4 - 1 зазначається код 4 рівня за КАТОТТГ. У колонці 3 Додатка зазначається цифровий код регіону, в якому використовується радіочастотний спектр. У колонці 6 «Коефіцієнт» зазначається понижувальний коефіцієнт 0,75 або підвищувальні коефіцієнти 1,2 та 1,4 до ставок рентної плати за користування радіочастотним спектром
    13.08.202518
  • Перерахування коштів приватному виконавцю: як відображати в формі №4ДФ?
    Підприємство отримало виконавчий лист від приватного виконавця щодо утримання із зарплати одного із працівників 20%. У приватного виконавця відкритий єдиний рахунок, він надав довідку №34-ОПП. Як та у якому періоді відобразити у формі №4ДФ перерахування коштів приватному виконавцю, якщо сума складається із: основного боргу, відшкодування витрат приватного виконавця та його винагороди?
    13.08.2025947