• Посилання скопійовано

Два випадки відображення відпустки в Додатку 1 єдиної звітності

Працівниця оформила відпустку по догляду за дитиною до 6 р. на підставі довідки від лікаря. В Додатку 5 вона відображається з кодом «4». Чи потрібно її показувати в Додатку 1? Працівниця перебуває за кордоном, у відпустці без збереження зарплати на період дії воєнного стану на підставі її заяви. Як заповнити Додаток 1єдиної звітності?

Працівниця оформила відпустку по догляду за дитиною до 6 років на підставі довідки від лікаря. В об’єднаній звітності ми подаємо додаток 5 з кодом «4». Чи потрібно її показувати в Додатку 1? 

У Додатку 1 єдиної звітності працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 6 років, аналогічно відпустці для догляду за дитиною до 3 років, не підлягає відображенню, оскільки вона не має доходів, на які нараховується ЄСВ.

 

Працівниця перебуває у відпустці без збереження заробітної плати на період дії воєнного стану на підставі її заяви, перебуває за кордоном. Як заповнити Додаток 1 єдиної звітності?

Відпустка без збереження заробітної плати надається працівнику на підставі ст. 84 КЗпП та ст. 26 Закону про відпустки.

Протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, включаючи тих, які перебувають за кордоном за ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки (ч. 4 ст. 12 Закону №2136). Проте з обмеженням права на дні щорічної відпустки під час перебування у відпустці без збереження зарплати.

Тому, оскільки трудові відносини не перериваються, відпустку працівника без збереження заробітної плати, яка триває цілий місяць, відображають у Додатку 1 єдиної звітності в тому місяці кварталу, в якому вона надана наступним чином:

  • у графі 13 зазначають кількість днів наданої відпустки без збереження зарплати; 
  • у графі 14 - кількість календарних днів перебування у трудових відносин; 
  • графи 05-08,10, 21-24 заповнюються в звичайному порядку; 
  • інші графи не заповнюються.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»