• Посилання скопійовано

Повідомлення про укладення договору про здійснення контрольованих операцій

Платник здійснює контрольовані операції із сировинними товарами. Які особливості подання повідомлення за пп. 39.3.3.3 ПКУ? Подавати не за контрактом, а за кожним інвойсом, узгодженим за умовами постачання, чи тільки за контрольованими із сировинними товарами?

Повідомлення щодо укладання угод (договорів) по контрольованим операціям з сировинними товарами подається за формою та в порядку, передбаченими пп. 39.3.3.3 ПКУ (див. пп. 39.3.3.4 –39.3.3.8 ПКУ).

Перелік сировинних товарів затверджений Постановою КМУ від 09.12.2020 р. № 1221.

Форма Повідомлення та Порядок подання Повідомлення затверджені Наказом Мінфіну від 31.12.2020 р. № 840.

Повідомлення подаються в електронній формі протягом 10 робочих днів з дня укладення відповідного контракту.

Відповідно до п. 4 Порядку №840, при здійсненні контрольованих операцій із сировинними товарами, направлення платником такого Повідомлення є підтвердженням того, що узгодження суттєвих умов договору (контракту), зокрема характеристик та ціни товарів, обсягу, умов постачання, оплати та відповідальності, здійснювалося сторонами контрольованої операції на момент укладення такої угоди.

Відповідно до пп. 39.3.3.6 ПКУ якщо платник податку не направить повідомлення відповідно до пп. 39.3.3.5 ПКУ або інформація, зазначена в повідомленні, не відповідає договірним умовам, або сторонами операції після направлення повідомлення будуть внесені зміни до умов договору (контракту) щодо характеристик, ціни, загальної вартості, кількості та обсягу товарів, умов постачання та оплати, відповідальності сторін,

або умови такого договору (контракту) не узгоджуються з фактичною поведінкою сторін операції та фактичними умовами її проведення, контролюючий орган проводить порівняння ціни контрольованої операції з котирувальними цінами на дату переходу права власності предмета контрольованої операції або дату відвантаження товару згідно з товарно-транспортним документом (коносамент або інший документ залежно від транспортного засобу) відповідно до умов та фактичних обставин здійснення такої контрольованої операції.

При відповіді на питання 4 в УПК № 266 зазначено, що про укладання додаткових угод, навіть якщо вони передбачають зміну суттєвих умов договору (контракту) повідомляти не потрібно.

У разі якщо операції, за якими подавалося Повідомлення, за результатами звітного податкового року не підпадають під визначення контрольованих, подання такого Повідомлення не буде розглядатися як порушення норм пп. 39.3.3.5, пп. 39.3.3 ПКУ (див. ІПК ДПС від 10.06.2021 р. № 2338/ІПК/99-00-21-02-02-06).

З наведеного можемо зробити висновок, що Повідомлення подається один раз після укладення контракту по контрольованим операціям з сировинними товарами, а не кожного разу після складання чергового інвойсу. Причому Повідомлення подається тільки стосовно сировинних товарів, наведених у Переліку № 1221.

Але оскільки наведені нами норми законодавства можуть мати інші тлумачення, то для уникнення непорозумінь може бути доречним отримати з розглядуваного питання індивідуальну податкову консультацію.

 

Щодо Звіту про контрольовані операції

Такий Звіт повинні подавати всі платники податків, дохід яких за рік від будь-якої діяльності склав понад 150 000 000 грн і обсяг господарських операцій з кожним контрагентом-нерезидентом, визначеним у ст. 39 ПКУ — понад 10 000 000 грн (див. пп. 39.2, пп. 39.2.1.7, пп. 39.4 ПКУ).

Тож якщо для платника ці критерії виконуватимуться, він повинен буде подавати Звіт.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

 • Заповнення повідомлення про КІК, якщо частка володіння складає 100%
  Фізособа - резидент України є засновником з часткою володіння - 100% і директором юрособи в Словенії. Як заповнювати у Повідомленні про КІК: розділ IV, які обставини фактичного контролю необхідно вибрати; яку з причин повідомлення вказати; яке найменування англійською та українською мовою необхідно вказувати, якщо у статутних документах юрособи назва зазначена словенською мовою?
  07.06.2023541
 • Особливості придбання легкового автомобіля для негосподарської діяльності
  Підприємство сплатило кошти за автомобіль, який не буде використовуватись у госпдіяльності (авто ще не отримано від постачальника_. Чи потрібно подавати форму №20-ОПП і коли? Коли нараховувати ПЗ з ПДВ: на дату оплати чи надходження автомобіля? Чи потрібно платити транспортний податок, якщо визначена середньоринкова вартість згідно з даними сайту Мінекономрозвитку складає 2 008 222 грн?
  06.06.202377
 • Переведення заступника на посаду головного бухгалтера: як бути з звітністю?
  На підприємстві змінюється головний бухгалтер. На посаду головного бухгалтера призначається працівник, який працює на цьому ж підприємстві на посаді заступника головного бухгалтера. Чи потрібно при зміні головного бухгалтера, крім форми №1-ОПП, знову подавати повідомлення про прийняття на роботу працівника, якщо він вже у штаті тільки на іншій посаді?
  01.06.2023123
 • Чи подавати звіти №1-ОА та №2-РС, якщо не було діяльності?
  Відкрили пивоварню. Отримали ліцензію на виробництво і оптову торгівлю пивом. Поки що діяльності не було. Отже, на сьогодні звіти №1-ОА і №2-РС будуть пустими. Чи потрібно подавати звіти, якщо в них немає показників?
  26.05.202328
 • Чи подавати декларацію фізособі, яка перебуває за кордоном понад 2 роки?
  Фізособа виїхала на постійне місце проживання за межі митної території України в іншу країну, де знаходиться понад 2 роки. В цій країні офіційно отримує зарплату. Чи потрібно було перед виїздом за кордон повідомити про зміну податкового резидентства ДПС? Чи потрібно зараз в Україні декларувати іноземні доходи, подавати декларацію про доходи?
  19.05.2023110