Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Підпис директора в полі «Головний бухгалтер», якщо в штаті відсутня посада бухгалтера

В штатному розписі відсутня посада бухгалтера чи головного бухгалтера. Коли директор підписує звітність в полі «Головний бухгалтер»? При складанні фінансової звітності - підпис директора в полях «Керівник» і «Головний бухгалтер»? Інша звітність, податковій декларації з ПДВ, об’єднана звітність - тільки підпис директора в полі "Керівник", «Головний бухгалтер» - прочерк?

Частиною 4 ст. 8 Закону про бухоблік закріплено право власника або керівника підприємства самостійно вести бухоблік і складати фінансову звітність. Не мають такого права підприємства, які зобов’язані публікувати свою фінзвітність (ст. 14 Закону про бухоблік), підприємства, що становлять суспільний інтерес (абз. 21 ст. 1 Закону про бухоблік) та бюджетні установи. Тож, якщо підприємство не відноситься до тих підприємств, яким заборонено працювати без бухгалтера, тоді розглянемо, як керівник самостійно підписує звітність, за відсутності посади головного бухгалтера чи бухгалтера в штатному розписі.

 

Фінансова звітність

Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону про бухоблік не заборонено керівнику підприємства самостійно підписувати фінзвітність.

Тож, при складанні паперової звітності директор має поставити підписи і в полі «Керівник» і в полі «Головний бухгалтер». При формуванні та поданні звітності в електронному форматі достатньо одного підпису директора підприємства.

 

Декларації з ПДВ та з податку на прибуток, інша податкова звітність

У пп. 48.5.1 ПКУ зазначено, що у разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником.

Тобто при складанні податкової звітності директор ставить підпис у полі «Керівник», а у полі «Головний бухгалтер» - прочерк. При електронному формуванні звітності поле «Головний бухгалтер» залишається не заповненим.

 

Об’єднана звітність 

У абз. 3 п. 4 розділу ІІІ Наказу №773 зазначено, що у Об'єднаній звітності на останній сторінці проставляється дата подання Розрахунку платником єдиного внеску, підписи посадових осіб платника єдиного внеску, дані про підписантів та печатка (за наявності).

Як бачимо, у звітності зазначаються дані про підписантів та їх підписи. Отже, виходить, якщо у штатному розписі відсутня посада головного бухгалтера чи бухгалтера (особи, відповідальної за ведення бухобліку), то підписантом є тільки директор підприємства. Тож, при поданні Об'єднаної звітності у паперовій формі на останній сторінці директор проставляє підпис у полі «Керівник», а у полі «Головний бухгалтер» ставить прочерк. При електронному формуванні звітності поле «Головний бухгалтер» залишається не заповненим.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Єдина звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі