• Посилання скопійовано

Підпис директора в полі «Головний бухгалтер», якщо в штаті відсутня посада бухгалтера

В штатному розписі відсутня посада бухгалтера чи головного бухгалтера. Коли директор підписує звітність в полі «Головний бухгалтер»? При складанні фінансової звітності - підпис директора в полях «Керівник» і «Головний бухгалтер»? Інша звітність, податковій декларації з ПДВ, об’єднана звітність - тільки підпис директора в полі "Керівник", «Головний бухгалтер» - прочерк?

Частиною 4 ст. 8 Закону про бухоблік закріплено право власника або керівника підприємства самостійно вести бухоблік і складати фінансову звітність. Не мають такого права підприємства, які зобов’язані публікувати свою фінзвітність (ст. 14 Закону про бухоблік), підприємства, що становлять суспільний інтерес (абз. 21 ст. 1 Закону про бухоблік) та бюджетні установи. Тож, якщо підприємство не відноситься до тих підприємств, яким заборонено працювати без бухгалтера, тоді розглянемо, як керівник самостійно підписує звітність, за відсутності посади головного бухгалтера чи бухгалтера в штатному розписі.

 

Фінансова звітність

Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону про бухоблік не заборонено керівнику підприємства самостійно підписувати фінзвітність.

Тож, при складанні паперової звітності директор має поставити підписи і в полі «Керівник» і в полі «Головний бухгалтер». При формуванні та поданні звітності в електронному форматі достатньо одного підпису директора підприємства.

 

Декларації з ПДВ та з податку на прибуток, інша податкова звітність

У пп. 48.5.1 ПКУ зазначено, що у разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником.

Тобто при складанні податкової звітності директор ставить підпис у полі «Керівник», а у полі «Головний бухгалтер» - прочерк. При електронному формуванні звітності поле «Головний бухгалтер» залишається не заповненим.

 

Об’єднана звітність 

У абз. 3 п. 4 розділу ІІІ Наказу №773 зазначено, що у Об'єднаній звітності на останній сторінці проставляється дата подання Розрахунку платником єдиного внеску, підписи посадових осіб платника єдиного внеску, дані про підписантів та печатка (за наявності).

Як бачимо, у звітності зазначаються дані про підписантів та їх підписи. Отже, виходить, якщо у штатному розписі відсутня посада головного бухгалтера чи бухгалтера (особи, відповідальної за ведення бухобліку), то підписантом є тільки директор підприємства. Тож, при поданні Об'єднаної звітності у паперовій формі на останній сторінці директор проставляє підпис у полі «Керівник», а у полі «Головний бухгалтер» ставить прочерк. При електронному формуванні звітності поле «Головний бухгалтер» залишається не заповненим.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

 • Єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ і сплата податків за працівників за орендованим офісом
  ТОВ має юридичну адресу, за якою немає найманих працівників. Для працівників орендується офіс в іншому районі міста (без створення відокремленого підрозділу). Чи правильно подавати Додаток 1 за юрадресою, а Додаток 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ - за всіма працівниками до іншого району та сплачувати ЄСВ та ВЗ за юрадресою, а ПДФО - за адресою орендованого офісу?
  22.09.20234973
 • Відступлення права вимоги в звітності 4ДФ
  ФГ планує продати (відступити) фізособі за номіналом плюс інфляційні нарахування прострочений борг іншої фізособи, члена ФГ, який утворився внаслідок надання поворотної фіндопомоги. Чи відображати таку операцію в додатку 4ДФ? Чи визнається в обліку ФГ відступлення права вимоги доходом фізособи-боржника?
  13.09.202340
 • Чи розраховувати МПЗ із земель промисловості?
  Юрособа - платник податку на прибуток орендувала у фізособи земельну ділянку категорії використання 11.02 (землі промисловості). За договором оренди щомісяця виплачується орендна плата, в формі 4ДФ відображається з ознакою «106». За усною вказівкою ДПІ юрособа зазначала неправильну ознаку, тому її слід виправити, а також розрахувати МПЗ за 2022 рік, подавши уточнюючу декларацію з додатком МПЗ. Чи права податкова?
  01.09.202335
 • Невідображення роботи з ФОП у Додатку 4ДФ: підстава для включення підприємства до ризикових
  Підприємство під час карантину (з 01.01.2022 по 30.06.2023 рр.) не відображало в Додатку 4ДФ розрахунки з ФОП за виконані роботи/послуги. Чи може ДПС включити підприємство до ризикових платників, на підставі п.10 Довідника кодів податкової інформації? Якщо є такий ризик, як можна уникнути включення підприємства до ризикових та відповідно блокування ПН?
  25.08.2023205
 • Як визначити розрахункову вартість видобутої підземної води?
  Тваринницьке підприємство має водну свердловину, через яку видобуває підземну воду для потреб виробництва тваринницької продукції. Як визначити розрахункову вартість видобутої підземної води для цілей заповнення додатка 1 до декларації з рентної плати? Чи повинні збігатися показники рядка 9 додатка 1 та рядка 8 додатка 5 до декларації?
  22.08.202340