• Посилання скопійовано

Працівник-особа з інвалідністю у відпустці без збереження та Звіт №10-ПОІ

На підприємстві працює 1 особа з інвалідністю. З березня 2022 р. і до тепер цей працівник знаходиться у відпустці без збереження зарплати та планує її оформляти до закінчення воєнного стану. Зарплата нарахована тільки за січень-лютий 2022 р. Чи врахує Фонд цю особу як працевлаштовану при заповненні Звіту №10-ПОІ за 2022 рік?

Підприємства один раз на рік, не пізніше ніж 1 березня року, наступного за звітним, повинні подавати до Фонду Звіт №10-ПОІ про виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Такий норматив розраховується на підставі даних про середньооблікову кількість штатних працівників (пп. 3.2.5 та 3.2.6 Інструкції №286). Середньооблікова кількість штатних працівників, своєю чергою, розраховується на підставі щоденних даних про облікову кількість штатних працівників, які мають уточнюватися відповідно до наказів про прийняття, переведення працівника на іншу роботу та припинення трудового договору.

Саме тому спочатку потрібно правильно розраховувати середньооблікову кількість штатних працівників за кожен день.

Облікова кількість штатних працівників за кожен день має відповідати даним табеля, на підставі якого визначається кількість працівників, які з’явились або не з’явилися на роботу. Для розрахунку цього показника враховуються всі категорії працівників облікового складу, зазначені в пп. 2.4 та пп. 2.5 Інструкції №286, окрім працівників, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами та для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства.

Так, відповідно до пп. 2.5.7 Інструкції № 286 в облікову кількість працівників включаються також працівники, які перебувають у відпустках без збереження заробітної плати за згодою сторін та в інших випадках, передбачених законодавством.

Таким чином, при розрахунку нормативу враховується працівник - особа з інвалідністю, яка перебуває у відпустці без збереження заробітної плати на час воєнного стану, та відображається у Звіті №10-ПОІ.

Тому і Фонд визнає таку особу, на час подання Звіту №10-ПОІ, як працевлаштовану у певного роботодавця за основним місцем роботи. Оскільки особи з інвалідністю, які є зовнішніми сумісниками, у розрахунок квот не входять.

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

 • Мобілізований директор: штатний розпис та об’єднана звітність
  28.02.22 р. директора мобілізовано, йому нараховується середній заробіток, незважаючи на те, що з 19.07.22 року можна не нараховувати (наказ про середній заробіток є). Його оклад до мобілізації був 15 000 грн, зараз середній заробіток 1111,36 грн. Як правильно відобразити його в штатному розписі? Чи є він штатною одиницею? Чи показувати його в звіті з ЄСВ?
  22.03.202389
 • Чи переуточнювати декларацію з плати за землю в районі бойових дій?
  Філія підприємства у м. Нікополь, який включено до Переліку тергромад в районі бойових дій, затвердженого Наказом №75. Підприємство уточнило декларацію з плати за землю. Але Наказ №75 скасовано Наказом №309, де в Переліку вже немає Нікопольської громади. Чи потрібно відновлювати нарахування податку за 2022 рік?
  21.03.2023136
 • Головбух за мобілізованого директора: чому не приймають звіти?
  Директора КП мобілізували і рішенням міського голови в.о. директора було покладено на головбуха з правом підпису та повноваженнями вчиняти дії від імені юрособи, підписувати договори тощо. Голобуха включено у ЄДР. Податкова області наполягає на тому, щоб підприємство звільнило директора та не приймають ПН та податкові декларації. Як бути?
  16.03.2023824
 • Виправлення графи 21 додатку 1 до об’єднаної звітності
  Підприємство подало об’єднану звітність за 4 кв. 2022 р. В графі 21 додатку 1 «Ознака наявності трудової книжки» помилково вказали 0 - ні. А потрібно було вказати 1 - так. Як виправити помилку?
  14.03.202388
 • Не відобразили акт наданих послуг у звітності за 2022 рік: як виправити фінзвітність та декларацію з прибутку?
  Підприємство подало фінзвітність та декларацію з прибутку за 2022 рік. Декларація подається без різниць і без додатків. Після цього отримали акт наданих послуг за грудень 2022 року. Як виправити декларацію з податку на прибуток? Чи розраховувати самоштраф, пеню, якщо сума прибутку зменшиться відповідно до акту наданих послуг?
  14.03.20231 4352