Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Як у додатку 4ДФ відобразити виплачену наперед орендну плату за земельну ділянку

Як у додатку 4ДФ об’єднаної звітності підприємства відображається сума нарахованої та виплаченої орендної плати за земельну ділянку авансом за декілька років вперед?

Перш за все, зауважимо, що оскільки орендна плата сплачується звичайній фізособі (яка не має статусу підприємця), то орендар, як податковий агент, має не лише відобразити таку орендну плату у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ, а і утримати з неї 18% ПДФО та 1,5% ВЗ.

У додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ таку орендну плату слід буде відобразити так:

  • у кварталі передоплати податковий агент відображає виплату доходу (усю суму передоплати) і нарахований та сплачений з неї ПДФО та ВЗ. Нарахований дохід відображається лише в тій сумі, в якій нараховується орендна плата за поточний квартал.

Тобто, відображення нарахованого доходу (орендної плати) і утриманого нарахованого ПДФО у періоді передоплати здійснюється в рядках 3, 4 та 5 (у сумі сплачених коштів - за дебетом субрахунку 371), а також 3а, 4а, 5а (у сумі орендної плати за поточний період - (кредит субрахунку 631) плюс рядок 6 у додатку 4ДФ з ознакою доходу 106.
А у наступних періодах будуть заповнюватись лише графи 3а, 4а, 5а та 6 у сумі орендної плати за поточний період (кредит субрахунку 631).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Оренда , Земля

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі