Перш за все, зауважимо, що оскільки орендна плата сплачується звичайній фізособі (яка не має статусу підприємця), то орендар, як податковий агент, має не лише відобразити таку орендну плату у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ, а і утримати з неї 18% ПДФО та 1,5% ВЗ.
У додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ таку орендну плату слід буде відобразити так:
- у кварталі передоплати податковий агент відображає виплату доходу (усю суму передоплати) і нарахований та сплачений з неї ПДФО та ВЗ. Нарахований дохід відображається лише в тій сумі, в якій нараховується орендна плата за поточний квартал.
Тобто, відображення нарахованого доходу (орендної плати) і утриманого нарахованого ПДФО у періоді передоплати здійснюється в рядках 3, 4 та 5 (у сумі сплачених коштів - за дебетом субрахунку 371), а також 3а, 4а, 5а (у сумі орендної плати за поточний період - (кредит субрахунку 631) плюс рядок 6 у додатку 4ДФ з ознакою доходу 106.
А у наступних періодах будуть заповнюватись лише графи 3а, 4а, 5а та 6 у сумі орендної плати за поточний період (кредит субрахунку 631).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити