Податківці у підкатегорії 102.20.02 «ЗІР» зазначали, що підприємства можуть подавати уточнену фінансову звітність на заміну раніше поданої фінансової звітності за результатами проведення аудиторської перевірки, з метою виправлення самостійно виявлених помилок або з інших причин. Подання та оприлюднення уточненої фінансової звітності здійснюються у такому ж порядку, як і фінансової звітності, що уточнюється.
При цьому, якщо внаслідок виявлених у фінансовій звітності помилок підлягають уточненню показники декларації з податку на прибуток, таке уточнення здійснюється відповідно до положень ПКУ:
- із поданням до уточнюючої декларації уточненої фінансової звітності за відповідний звітний період;
- у складі звітної декларації з поданням до додатка ВП фінансової звітності за звітний (податковий) період, що уточнюється, із зазначенням позначки в таблиці 3 «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності за звітний (податковий) період, що уточнюється» додатка ВП до Декларації.
Якщо показники уточнюючої фінансової звітності не вплинули на показники Декларації, платник податку подає уточнюючу фінансову звітність за відповідний звітний період у такому ж порядку, як і фінансову звітність, що уточнюється, без подання уточнюючої Декларації.
У даному випадку помилка у сумі бюджетних зобов’язань у балансі не впливає на фінрезультат до оподаткування і не призводить до викривлення показників податкової декларації. Тобто обов’язку подання уточнюючої декларації з податку на прибуток не виникає.
Разом з цим, фінансова звітність подається як додаток ФЗ до декларації. При цьому у таблиці «Наявність додатків» платниками, які складають фінансову звітність згідно з НП(С)БО або МСФЗ проставляється позначка «+» у відповідній графі: П(С)БО або МСФЗ.
Тобто окреме подання до контролюючого органу фінзвітності без декларації з прибутку не передбачено, а отже, відсутня можливість виправлення помилок у раніше поданій фінансовій звітності, якщо вони не вплинули на показники декларації. Окрім цього, оскільки в бухобліку така помилка виправляється поточним роком, то, відповідно, у фінзвітності таке виправлення повинно бути відображено у поточній звітності.
Тому вважаємо, що платник податку має у фінзвітності за поточний рік зазначити правильні показники і подати доповнення до декларації з податку на прибуток, в якому в довільній формі надати пояснення щодо причин відмінності показників на кінець року попередньої фінзвітності та на початок поточної.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити