• Посилання скопійовано

Відповідальність за помилку у сумі доходу? зазначеного у звіті з ЄСВ ФОП

ФОП, платник ІІІ групи ЄП, подав річний звіт з ЄСВ з помилкою у графі 3 Таблиці 1 у звільнених від ЄСВ місяцях (березень-травень). Який штраф може бути застосовано до підприємця?

Як заповнювати звіт в зв'язку із звільненням від сплати ЄСВ?

Як рекомендували (прямо законодавчо не передбачено алгоритму відображення подібного звільнення) податківці ФОП, платник ЄП, заповнює звіт з ЄСВ за 2020 рік у такому порядку:

  • у графі 3 у розрізі кожного календарного місяця зазначається самостійно визначена сума доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць (тобто у графі 3 потрібно відображати суму не менше 4723 (5000) грн). Тобто незалежно від того, чи користувався ФОП звільненням від сплати;
  • у графі 4 «Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини» в місяцях звільнення від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску (березень, квітень, травень) проставляються прочерки.

 

Виправлення помилки

Порядком №435 не передбачено самостійне виправлення страхувальником помилок у Звіті про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску після закінчення терміну його подання.

Тобто самостійно виправити допущену у звіті помилку платник податку може лише протягом строку подання такого звіту шляхом повторного направлення нового звіту з правильними показниками.

 

Відповідальність

Оскільки зазначена у запитанні помилка не призвала до недоплати ЄСВ або неповного нарахування податку, то штрафи передбачені ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ не застосовуються.

Разом з цим, ч. 1 ст. 26 Закону про ЄСВ визначено, що посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність:

  • за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄСВ;
  • неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ;
  • подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Державний реєстр), інших відомостей, передбачених Законом про ЄСВ.

Тобто чисто теоретично до платника податку може бути застосовано адміністративну відповідальність у розмірі від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Однак враховуючи те, що така помилка в даному випадку є не суттєвою (і не призводить до недонарахування податку), та те, що фактично озвучений податківцями порядок заповнення звіту за звільнені місяці законодавчо не встановлено, то вважаємо, що підстав для застосування такого штрафу також немає.

Проте, така помилка може призвести до проблеми врахування звільнених місяців до трудового стажу з метою обчислення пенсій (адже звільнені місяці також мають у нього включатись). Тому радимо все ж таки подати звіт за формою дод. 5 з виправленими показниками згідно рекомендацій податківців.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024383
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.202468
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202455
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202458
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024182