Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Звітність ФОПа ІІ групи у разі припинення підприємницької діяльності

ФОП - платник ЄП ІІ групи у травні припинив діяльності. Як він має подати декларацію платника ЄП?

Згідно з пп. 294.1 ПКУ, податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку другої групи є календарний рік.

Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду (пп. 294.2 ПКУ).

Своєю чергою, пп. 294.6 ПКУ передбачено, що у разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.

Тобто, якщо йти за нормами ПКУ, то останнім звітним періодом для платника ЄП ІІ групи буде 2020 рік, оскільки саме у цьому періоді було здійснено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

При цьому, як роз’яснюють податківці у підкатегорії 129.02, «ЗІР», фізичні особи (які перебували на спрощеній системі оподаткування), щодо яких до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, подають податкові декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця востаннє за податковий (звітний) квартал в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Проте ПКУ скорочення звітного періоду для платників ЄП ІІ групи у разі їх ліквідації не передбачено. І тому, роз’яснення податківців, на думку автора, актуальне лише для платників ЄП ІІІ групи (оскільки для них податковим (звітним) періодом є календарний квартал). Отже, вважаємо, що платник ЄП ІІ групи у разі припинення підприємницької діяльності має подати декларацію платника ЄП за 2020 рік у звичайні строки – протягом 60 календарних днів з дня закінчення року.

Проте платник податку може скористатись роз’ясненням податківців і спробувати подати декларацію платника ЄП за період 2020 року протягом 40 календарних днів з останнього дня кварталу, в якому було проведено припинення підприємницької діяльності (вказавши, відповідно, свій дохід як платника ЄП за весь 2020 рік). Якщо такий звіт податківцями буде прийнято, то в подальшому подавати річну декларацію після закінчення року не потрібно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
2 група ЄП , Підприємці , Декларація

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі