Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Як відобразити премію в Звіті з ЄСВ, якщо працівник місяць перебував у відпустці за власний рахунок?

Працівник цілий місяць перебував у відпустці за власний рахунок, але за цей місяць йому нараховано та виплачено премію за попередній місяць в сумі 5000 грн згідно з положенням про преміювання. Як відобразити це в Звіті з ЄСВ? Як враховується сума премії при розрахунку відпускних та лікарняних?

Абзацом 6 п. 2 Порядку №100 передбачено, що час, протягом якого працівник згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працював і за ним не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду. Зазначена норма стосується, зокрема, коли працівникам надається відпустка без збереження заробітної плати в обов'язковому порядку відповідно до ст. 25 та ст. 26 Закону №504.

У випадку, коли працівникам надавалась відпустка без збереження зарплати, середньоденна зарплата для оплати часу відпусток провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого фактично відпрацьованого періоду, зменшену на кількість святкових і неробочих днів, та на кількість календарних днів перебування працівника у відпустці без збереження зарплати.

Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Аналогічну думку зазначила Мінсоцполітики у листі від 26.11.2012 р. №1203/13/84-12.

При цьому Порядком № 100 не обмежено види відпусток без збереження заробітної плати, період перебування у яких не враховується при обчисленні середньоденної зарплати для розрахунку лікарняних.

Отже, календарні дні відпустки без збереження зарплати слід виключати із розрахункового періоду при розрахунку як лікарняних, так і при розрахунку щорічної відпустки.

Аналогічну думку зазначила Мінсоцполітики у листі від 14.09.2015 р. № 520/18/99-15

Звертаємо увагу, що період хвороби, що припав на період перебування працівника у відпустці за власний рахунок, оплаті не підлягає - це зазначено у п. 6 ч. 1 ст. 23 Закону № 1105. Але дає право роботодавцю на вирішення оплати перших п’яти днів такого лікарняного.

Також п. 3 та п. 4 Порядку №100 передбачені виплати, які включаються та не включаються до розрахунку середньої зарплати.

При обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження  включаються, зокрема, премії. Премії включаються до заробітку того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату. 

У звіті з ЄСВ в таблиці 6, працівники, які цілий місяць не працювали по скільки знаходилися у відпустці за власний рахунок та яким було нараховано премію за минулий місяць відображаємо так: реквізити з 5 по 10 та з 22 по 25 заповнюється в звичайному порядку, в реквізиті 14 зазначають кількість календарних днів перебування у такій відпустці (30, 31), в реквізиті 15 - зазначають кількість календарних днів звітного місяця (30, 31), в реквізитах 17 та 18 – вказують суму нарахованої премії, а в реквізиті 21 – вказують суму нарахованого ЄСВ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Відпустки , Єдиний соціальний внесок , Звітність

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі