• Посилання скопійовано

Складаємо звіт про фінрезультати: про що слід пам'ятати?

Про що слід пам'ятати при складанні Звіту про фінансові результати?

Звіт про фінрезультати складається з чотирьох розділів:

1) головний розділ — власне статті про фінрезультати: доходи, витрати та прибуток або збиток;

2) сукупний дохід;

3) елементи операційних витрат;

4) розрахунок показників прибутковості акцій.

Звіт про фінрезультати складається в тисячах грн без десяткового знака (крім розділу IV Звіту про фінансові результати, грошові показники якого наводяться в гривнях з копійками).

Розділ I «Фінансові результати»

Доходи і витрати від операційної, іншої операційної, інвестиційної, фінансової та іншої діяльності підприємства відображаються в окремих статтях звіту — саме цей принцип покладено в основу форми №2. Окремо визначають фінрезультат від реалізації товарів, робіт, послуг, результат від операційної діяльності підприємства та загальний фінрезультат від його діяльності загалом.

Розділ II «Сукупний дохід»

НП(С)БО 1 визначає сукупний дохід як зміни у власному капіталі протягом звітного періоду внаслідок господарських операцій та інших подій (за винятком змін капіталу за рахунок операцій з власниками). Водночас є поняття іншого сукупного доходу — це доходи і витрати, не включені до фінансових результатів підприємства. Тож у цьому розділі відображають доходи і витрати, не включені до розділу I Звіту про фінрезультати. Це, зокрема, доходи і витрати підприємства, які були отримані протягом року внаслідок господарських операцій та інших подій і через специфіку їх бухгалтерського обліку не відображені на бухгалтерських рахунках 7-го та 9-го класів. Такі доходи і витрати відображають одразу на рахунках обліку капіталу — це рахунки 4-го класу.

Розділ III «Елементи операційних витрат»

Розділ III призначено для відображення витрат підприємства звітного періоду поелементно. Тут усі витрати подано в розрізі центрів їх формування: на виробництво і збут, управління та інші операційні витрати, але (увага!) за мінусом внутрішнього обороту, тобто за мінусом тих витрат, які становлять собівартість продукції (робіт, послуг), виробленої і спожитої самим підприємством. Собівартість реалізованих товарів, запасів у цьому розділі не наводиться (п. 3.37 Методрекомендацій №433).

Розділ IV «Розрахунок показників прибутковості акцій»

Цей розділ заповнюють акціонерні товариства, прості акції або потенційні прості акції яких відкрито продаються та купуються на фондових біржах, включаючи товариства, які перебувають у процесі випуску таких акцій (п. 3.38 Методрекомендацій №433). Суть показників цього розділу є зрозумілою з назви самих рядків, тому особливих питань під час його заповнення не виникає.

Докладніше про те, як складається цей Звіт, читайте тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»