Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Як у фінзвітності відображається сума податку на прибуток?

Як заповнюється рядок 2300 фінансової звітності за ф. №1-мс за 2018 рік? Зазначається показник 2018 чи 2017 року? Як виправити помилку у звітності, якщо показник було зазначено неправильно?

Відповідно до п. 2.6 Розділу ІІІ П(С)БО 25 у статті фінзвітності мікромідприємництва "Податок на прибуток" відображається сума податку на прибуток, яка визначається в розмірі податку на прибуток за звітний період.

Таким чином, у звітності за 2018 рік у графі "Податок на прибуток" Фінансового звіту за ф. № 1-мс необхідно відображати суму податку на прибуток, яка нарахована згідно з ПКУ саме за 2018 рік.

Згідно з п. 5 П(С)БО 6, виправлення помилок, які відносяться до попередніх періодів, вимагає повторного відображення відповідної порівняльної інформації у фінансовій звітності.

При цьому, податківці у підкатегорії 102.20.2 "ЗІР" роз’яснюють, що підприємства можуть подавати уточнену фінансову звітність на заміну раніше поданої фінансової звітності за результатами проведення аудиторської перевірки, з метою виправлення самостійно виявлених помилок або з інших причин. Подання та оприлюднення уточненої фінансової звітності здійснюються у такому ж порядку, як і фінансової звітності, що уточнюється.

Тобто, якщо показники уточнюючої фінансової звітності не вплинули на показники декларації, платник податку подає уточнюючу фінансову звітність за відповідний звітний період у такому ж порядку, як і фінансову звітність, що уточнюється, без подання уточнюючої декларації.

Таким чином, підприємство, яке бажає виправити фінансову звітність, яка містить помилку і не вплинула на показники декларації з податку на прибуток повторно, подає виправлену фінансову звітність без подання уточнюючої декларації з податку на прибуток, у тому ж порядку, в якому здійснювалося подання такої фінансової звітності.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Податок на прибуток , Фінансова звітність

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі