Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Чи потрібно подавати декларацію з екологічного податку лісгоспу?

Чи потрібно лісгоспу подавати декларацію з екоподатку, якщо він подає статистичну звітність №1-відходи, проте з лісоочисних відходів має лише відходи вторинної сировини, які використовуються на власні потреби?

Згідно з пп. 240.1.3 ПКУ платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, під час провадження діяльності яких здійснюється розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання).

Водночас, відповідно до пп. 240.5 ПКУ не є платниками податку за розміщення відходів суб'єкти господарювання, які розміщують на власних територіях (об'єктах) виключно відходи як вторинну сировину.

При цьому, розміщенням відходів є постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів (пп. 14.1.223 ПКУ).

Обов’язок із подання декларації з екологічного податку покладається виключно на платників екологічного податку (пп. 250.2 ПКУ).

Зважаючи на зазначене вище, можна прийти до висновку, що підприємство не є платником екологічного податку і, відповідно, не має обов’язку подання декларації з екологічного податку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Екологічний податок , Звітність , Декларація

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі