Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Як фізособі - підприємцю виправити помилку у Звіті з ЄСВ?

Фізособа - підприємець зареєструвалася 09.03.2017 року. До 01.04.2017 р. була на загальній системі оподаткування, але звіт подала як на спрощеній системі за березень-грудень 2017 року. У кабінеті платника виникає борг щодо ЄСВ. Які дії щодо виправлення цієї помилки?

Податківці у підкатегорії 301.06.02 «ЗІР» наголошують, що Порядок №435 не передбачає самостійне виправлення ФОП помилок у Звіті з ЄСВ (форма №Д5).

Помилки, які стосуються грошових показників (арифметична помилка, неправильно порахована сума доходу/ЄСВ, заповнено не ту таблицю форми №Д5 за період до 01.01.2018 р., або, зокрема, за звітні періоди після 01.01.2018 р. у таблиці 1 форми №Д5, неправильно вказано код категорії застрахованої особи тощо) у Звіті з ЄСВ можуть бути виявлено при документальній перевірці та виправлено за її наслідками.

Водночас, ФОП має право самостійно, до проведення документальної перевірки контролюючим органом, подати заяву до контролюючого органу з проханням провести перевірку/звірку, у якій зазначити причину перевірки.

Про це ми зазначали тут та тут. Зразок такої заяви ми наводили тут>> 

Після виправлення помилки борг в кабінеті платника має зникнути.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Заборгованість , Підприємці

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі