Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Склад у іншому місті: звітність та сплата податків

Підприємство відкриває склад у іншому місті. Які звіти необхідно подати? Куди необхідно сплачувати податки з найманих працівників такого складу та звітуватися за їх нарахування?

Форма №20-ОПП

Відповідно до п. 63.3 ПКУ з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юросіб, відокремлених підрозділів юросіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, здійснюється за формою №20-ОПП, яка подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Окрім цього шляхом подання форми №20-ОПП здійснюється реєстрація платника податків за неосновним місцем обліку. Відповідна позначка вказується у графі 11 (в такому випадку неосновне місце обліку визначається виходячи з граф 6 та 11).

 

Сплата ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Підпунктом 168.4.3 ПКУ передбачено, що суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізосіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У разі, якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юрособа. ПДФО, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Проте вищезазначена норма регламентує порядок перерахування податку до місцевого бюджету, а оскільки військовий збір зараховується до державного бюджету, то зазначену норму ПКУ не може бути виконано для військового збору.

Відповідно юрособа перераховує військовий збір як за себе, так і за неуповноважений відокремлений підрозділ до держбюджету за своїм місцем розташування (роз’яснення податківців тут).

Нараховування і сплату (перерахування) ЄСВ за відокремлені підрозділи, які не мають окремого балансу, здійснює централізовано головне підприємство – юрособа за своїм місцезнаходженням. У разі прийняття юрособою рішення про виділення відокремленого підрозділу на окремий баланс та перехід до самостійного ведення ним розрахунків із застрахованими особами, такий відокремлений підрозділ самостійно нараховує та перераховує суми єдиного внеску за своїм місцезнаходженням (підрозділу).

Враховуючи, що за умов запитання відокремленим підрозділом є склад, то скоріш за все, як нарахування виплат, так і їх сплата буде здійснюватися основним підприємством. Відповідно ПДФО сплачується за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу, а військовий збір та  ЄСВ сплачуються за місцезнаходженням основного підприємства.

 

Подання звітності

У разі, якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, то основне підприємство подає форму №1ДФ за працівниками відокремленого підрозділу окремою порцією за своїм місцезнаходженням, а також копії такої порції до ДФС за неосновним місцем обліку (місцезнаходженням відокремленого підрозділу).

Усі інші звіти (в т. ч. звіт з ЄСВ) подаються за основним місцем обліку такого платника (основного підприємства).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , ПДФО , Військовий збір

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +