Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Чи є критичними розбіжності даних декларації з ЄП зі звітом про фінрезультат?

Підприємство (платник ЄП за ставкою 5%) отримало попередню оплату в ІІ квартал 2017 р. Акт виконаних робіт підписано в І кварталі 2018 р. Дохід для цілей ЄП врахований на дату оплати (ІІ квартал 2017 р.). Коли в бухобліку слід робити запис Дт 6811 Кт 361 та Дт 361 Кт 7032? Чи є критичними розбіжності декларації з ЄП за 2017 р. зі звітом про фінрезультат?

Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ПКУ доходом платника ЄП - юрособи є будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

На виконання вимог пп. 296.5.4 ПКУ платники єдиного податку ІІІ групи (юрособи) у податковій декларації окремо відображають:

  • обсяг доходу, що оподаткований за відповідною ставкою єдиного податку, встановленою для таких платників п. 293.3 ПКУ (тобто, 5%);
  • обсяг доходу, що оподаткований за подвійною ставкою єдиного податку, встановленою для таких платників п. 293.3 ПКУ (у разі перевищення обсягу доходу).

У пп. 296.1.3 ПКУ зазначено, що платники єдиного податку ІІІ групи (юрособи) використовують дані спрощеного бухобліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пп. 44.2, 44.3 ПКУ.

Юрособи - платники ЄП ведуть спрощений бухоблік доходів та витрат з метою обрахунку об'єкта оподаткування за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (пп. 44.2 ПКУ).

Згідно з п. 5 П(С)БО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

При цьому сума попередньої оплати продукції (товарів, робіт, послуг) доходом не визнається (пп. 6.3 П(С)БО 15).

Усе про бланки і звітність
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Відповідно у статті «Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)» Фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва відображається дохід від реалізації продукції, товарів, робіт і послуг без непрямих податків і зборів та інших вирахувань з доходу (пп. 5.1 розд. ІІ П(С)БО 25).

Одним з принципів бухобліку та фінзвітності, що наведені в ст. 4 Закону про бухоблік, є принцип нарахування, за яким доходи і витрати відображаються в бухобліку та фінзвітності в момент їх виникнення, незалежно від дати надходження або сплати грошових коштів.

На відміну від умов договору купівлі-продажу (див. ст. 664 ЦКУ) строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду (ч. 1 ст. 846 ЦКУ).

Якщо у договорі підряду не встановлені строки виконання роботи, підрядник зобов'язаний виконати роботу, а замовник має право вимагати її виконання у розумні строки, відповідно до суті зобов'язання, характеру та обсягів роботи та звичаїв ділового обороту.

Положення ч. 1 ст. 853 ЦКУ зобов'язують замовника прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підряднику.

Якщо замовник протягом одного місяця ухиляється від прийняття виконаної роботи, підрядник має право після дворазового попередження продати результат роботи, а суму виторгу, з вирахуванням усіх належних йому платежів, внести в депозит нотаріуса, нотаріальної контори на ім'я замовника, якщо інше не встановлено договором (ч. 5 ст. 853 ЦКУ).

Отже, у разі отримання платником ЄП передплати в одному звітному періоді, а передання виконаних робіт замовнику в іншому звітному періоді, наявність розбіжностей між сумами доходу, зазначеному в декларації платника ЄП ІІІ групи та фінзвіті суб'єкта малого підприємництва, неминуча, оскільки правила визначення доходу з метою оподаткування ЄП відрізняються від правил визнання доходів в бухобліку.

Щодо проведень, зазначених у запитанні, зазначимо таке.

Відповідно до Інструкції №291 підприємства і організації, що виконують роботи та надають послуги, інформацію про доходи від їх реалізації узагальнюють на субрахунку 703 «Дохід від реалізації робіт і послуг».

За кредитом субрахунку 703 відображається збільшення (одержання) доходу, за дебетом, – зокрема, списання у порядку закриття на рахунок 79 «Фінансові результати».

Запис за ДТ 361 КТ 7032 у бухобліку слід робити на підставі погодженого та підписаного представником замовника акту виконаних робіт (тобто, в момент чи після отримання замовником результату виконаних робіт).

Враховуючи те, що раніше від замовника отримано передплату, то заборгованість за результат виконаних робіт закривається проведенням ДТ 6811 КТ 361 або під час відображення доходу за актом виконаних робіт, або наприкінці звітного періоду.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Звітність , Фінансова звітність , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі