Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Відображення цивільно-правового договору в таблиці 5 Додатку 4 Звіту з ЄСВ

09.07.2018 р. підприємство уклало договір ЦПХ. Дата закінчення договору - 20.09.2018 р. (але не раніше виконання сторонами свої зобов’язань). За кожен місяць складався окремий акт. Як відобразити такий договір у таблиці 5 Додатку 4 Звіту з ЄСВ (зокрема, у графах 11, 16 та 17)?

Згідно з роз’ясненням ПФУ щодо заповнення оновленої форми Додатку 4, таблиця 5 звіту подається страхувальником, якщо протягом звітного періоду, зокрема, було укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізособою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного держреєстру юросіб, фізосіб – підприємців та громадських формувань) із застрахованою особою.

Водночас, у графі 16 Таблиці 5 зазначається документ-підстава про початок, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду, роботи та відпусток. У графі 17 - підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин.

Зважаючи на те, що документом-підставою для цивільно-правових відносин є відповідний договір, то у зазначених вище графах повинно бути зазначено його номер і дату. При цьому, графа 16 заповнюється у місяці, у якому було укладено такий цивільно-правовий договір (проставляється тільки дата початку дії договору у графі 11), а графа 17 лише у місяці, у якому такий цивільно-правовий договір закінчив свою дію (проставляється тільки дата закінчення договору у графі 11).

Зважаючи на те, що договір діяв до виконання сторонами свої зобов’язань, а останній акт було складено 28.09.2018 р., то у вересні у таблиці 5 зазначається саме ця дата закінчення цивільно-правових відносин.

Графи 12 – 15 не заповнюють.

З аналізом змін детально можна ознайомитися в аналітичному матеріалі від редакції>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , Трудові відносини , Договір

Коментарі: 6

Новини по темі

Консультації по темі