Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Заповнення реквізитів 12 та 15 таблиці 5 Звіту з ЄСВ

На підприємстві є директор. Як правильно зазначити у графі 15 таблиці 5 Звіту з ЄСВ назву посади, якщо у Класифікаторі професій зазначається Директор (начальник, інший керівник) підприємства?

Назви посад у штатному розписі мають відповідати Класифікатору професій ДК 003:2010.

Класифікатор професій – це нормативно правовий документ, який легалізує професійні назви робіт. Він має застосовуватися державними органами та всіма суб’єктами господарювання під час запису про роботу у трудові книжки працівників. Вимога міститься як у Класифікаторі професій, так і в Інструкції №58.

Усі професії у Класифікаторі згруповані за галузевими угрупованнями (групами, підкласами, класами, підрозділами, розділами). Коди угруповань, як і коди професійних назв, відповідають міжнародним стандартам.

Обираючи назву посади слід враховувати класифікаційні угрупування, які сформовано у дев'ять розділів:

  • Розділ 1. Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі);
  • Розділ 2. Професіонали;
  • Розділ 3. Фахівці;
  • Розділ 4. Технічні службовці;
  • Розділ 5. Працівники сфери торгівлі та послуг;
  • Розділ 6. Кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства;
  • Розділ 7. Кваліфіковані  робітники з інструментом;
  • Розділ 8. Робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин;
  • Розділ 9. Найпростіші професії.

Складається кожен розділ з опису, класифікації професій і покажчика професійних назв робіт з кодами професій (додаток А).

За допомогою розділу «Класифікація професій» можна визначити вид економічної діяльності, до якого належить та чи інша професія.  Додаток А є обов’язковим до використання  й містить кодування професій.

 

Професійна назва та посада

Реквізит 15 таблиці 5 Звіту з ЄСВ може відрізнятися від реквізиту 12. У даному випадку вважаємо, що в реквізиті 15 має зазначатися «Директор підприємства».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі