Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Відображення доходу від купівлі меду у звіті №1ДФ

Підприємство уклало агентський договір із фізособою - підриємцем, платником єдиного податку, на закупівлю меду у фізосіб. Хто повинен відображати операцію з закупівлі меду в формі №1ДФ?

Відповідно до пп. 14.1.180 ПКУ податковий агент зобов'язаний нараховувати, утримувати та сплачувати ПДФО (та військовий збір) до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік. Як наслідок на податкового агента покладається обов’язок подавати звітність за формою №1ДФ

Згідно з ч. 1 ст. 297 ГКУ за агентським договором одна сторона (комерційний агент) зобов'язується надати послуги другій стороні (суб'єкту, якого представляє агент) в укладенні угод чи сприяти їх укладенню (надання фактичних послуг) від імені цього суб'єкта і за його рахунок. Отже, договір має всі ознаки посередницького. А якщо так, то у формі №1ДФ підприємство, як податковий агент, відображає лише суму нарахованої (виплаченої) винагороди підприємцю без утримання ПДФО та військового збору на підставі пп. 165.1.36 ПКУ. Такий дохід відображається у графах 3а та 3 з ознакою доходу "157" у графі 5 (додатково див. лист ДФСУ від 10.01.2018 р. 100/6/99-99-13-01-01-15/ІПК).

Якщо дохід фізособам виплачує підприємець (про що будуть свідчити підтвердні документи: банківська виписка підприємця або розрахунковий документ, наприклад, товарний чек чи акт закупівлі), то обов’язок відобразити таку операцію покладається на підприємця. 

Крім того, слід нагадати, що якщо виконуються норми пп. 165.1.24 ПКУ, то виплачений дохід фізособі при закупівлі меду не включається до річного оподатковуваного доходу. При продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 16 та 41 УКТ ЗЕД, затвердженої Законом «Про митний тариф України»  (у даному випадку - це група 04 - натуральний мед) отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2018 р. - 186 150 грн). Такі фізособи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок за формою №3ДФ.

З іншої сторони,  оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Оподатковуваний дохід відображається фізособою у річній податковій декларації про доходи. 

Податковий агент у формі №1ДФ відображає нарахування (виплату) доходу у графах 3 та 3а і за ознакою доходу «148» у графі 5.

Отже, за умовами запитання важливо дослідити, хто саме буде виплачувати дохід фізособам при закупівлі меду. Відповідно, ця особа і буде виконувати обов’язки податкового агента.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
1-ДФ , Єдиний податок , Звітність , ПДФО

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі