Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

«Єдинник» отримав допомогу від ФСС у І кварталі 2018 року: коли звітувати?

Фізособа-підприємець (платник І групи ЄП) отримав допомогу від ФСС у І кварталі 2018 р. Коли потрібно подати декларацію про доходи?

Перш за все зауважимо, що до доходу «єдинника» не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Фондів соцстраху (лікарняні, декретні виплати тощо) (пп. 4 п. 292.11 ПКУ).

Сума отриманих коштів має бути відображена ним у складі загального річного оподатковуваного доходу в річній податковій декларації про майновий стан і доходи (лист Міндоходів від 05.12.2013 р. №6366/І/99-99-17-02-02-15).

Така декларація подається у строк до 1 травня року, що настає за звітним. Враховуючи те, що допомога була отримана у І кварталі 2018 року, то отримана сума повинна бути відображена у декларації за 2018 рік і, відповідно, граничний строк її подання 01 травня 2019 року.

Відповідно до п. 179.7 ПКУ фізособа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Окрім цього, така фізособа повинна відзвітувати перед ФСС за отримані кошти. Для подання такої звітності передбачено форму №4-ФСС з ТВП. Граничний строк подачі такої форми до 20 числа місяця наступного за звітним кварталом.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Єдиний податок , Звітність , Підприємці , Декларація , Фінансова допомога , Фонд соцстраху

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі