• Посилання скопійовано

Звітність малого підприємства

Моє підприємство (ТОВ) створено в серпні 2016р., ми є платником ПДВ та податку на прибуток на загальних підставах. Перший повний звітний період для нас - це 2017 рік, за який ми подали річну декларацію з податку на прибуток та річну фінансову звітність малого підприємства (форма 1-м, 2-м). За 2017 рік річний дохід (рядок 01 декларації з податку на прибуток) склав 15,7 млн.грн., штатна чисельність працівників - 4 людини. Виходячи з розміру річного доходу за 2017 рік (до 20 млн.грн.) ми маємо подати декларацію з податку на прибуток за 2018 рік теж річну (тобто не поквартально, а один раз за весь 2018 рік до 28.02.2019р.), так я розумію? Це перше питання. Друге питання стосується подання фінансової звітності: у 2018 році нам подавати форму 1-м, 2-м вже поквартально чи теж один раз за увесь 2018 рік тобто річну ?

Щодо першого питання

За 2018 рік таке підприємство здає річну декларацію з податку на прибуток, протягом 60 к.д. після закінчення 2018 року – пп. 49.18.6 ПКУ. Цей строк закінчується 1 березня 2019 р. – це останній день для подання декларації з податку на прибуток за 2018 рік.

 

Щодо другого питання

Норма ст. 2 Закону про бухоблік доповнена класифікацією підприємств (крім бюджетних установ). Тепер усі підприємства класифікуються як:

  • мікропідприємства, 
  • малі,
  • середні,
  • або великі підприємства. 

Раніше критерії були встановлено ч. 3 ст. 55 ГКУ, а після змін слід керуватися виключно нормою ст. 2 Закону про бухоблік. 

Тепер треба буде враховувати щонайменше два критерії з трьох, якими є: балансова вартість активів, чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) та середня кількість працівників. До уваги беруться показники на дату складання річної фінансової звітності за попередній рік.

Якщо досі мікропідприємства орієнтувалися на річний дохід — еквівалент 2 млн євро, то надалі цей поріг зменшено до 700 тис. євро.  Пониження порогу річного доходу вже відчули на собі і малі підприємства  - з 10 млн євро до 8 млн євро. 

Зверніть увагу, що тут мова йде про річні показники, а от щодо проміжної квартальної фінзвітності, на нашу думку, слід орієнтуватися на підсумки останнього річного періоду: для І кв. 2018 року це 2017 рік. 

Для визначення відповідності критеріям, зазначеним в євро, застосовується офіційний курс гривні щодо іноземних валют (середній за період), розрахований на підставі курсів НБУ протягом відповідного року. Очевидно, як і раніше, для цього буде застосовуватися середньорічний курс НБУ для євро. 

Отже, якщо юрособа є мікропідприємством,  то вона може складати спрощену фінансову звітність суб’єкта мікропідприємництва (1-мс, 2-мс) за приписами П(С)БО 25. Якщо юрособа є суб’єктом малого бізнесу, але не відповідає вищенаведеним критеріям, то вона  має підготувати «малу» фінзвітність за формами 1-м, 2-м згідно П(С)БО 25. 

Зауважимо, що згідно п. 2 Порядку подання фінзвітності від 28.02.2000 № 419 юрособи,  які відповідно до ГКУ належать  до  суб’єктів мікропідприємництва, подають відповідним  органам  річну  фінансову  звітність, передбачену для суб'єктів  малого  підприємництва – тобто для суб’єктів мікропідприємництва подання квартальної проміжної звітності не передбачено.

Мікропідприємства, які звітуються із податку на прибуток щоквартально (якщо загальний обсяг доходу перевищить 20 млн грн), мають щоквартально подавати до органу ДФСУ і фінзвітність, яка в цьому разі є додатком до податкової звітності. Тобто до органів статистики вони здають звіність щорічно, а до органів ДФСУ – щоквартально.

Квартальну фінзвітність  до органів статистики подають малі підприємства, які складають фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва за формою 1-м, 2-м.

Суб’єкти мікропідприємництва подають спрощений фінансовий звіт за формою спрощеного фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва (форми №1-мс, 2-мс), який подається до органів статистики щорічно. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202413
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202414
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202454
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024585
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414