Головна Усі консультації Облік та звітність Первинні документи, типові форми

Дарунки від релігійної організації: як документально оформити?

Релігійна організація планує роздавати малозабезпеченим парафіянам продуктові набори, одяг і канцтовари до свята Миколая (19 грудня). Як документально оформити ці заходи?

Щоб підтвердити факт надання релігійною організацією  матеріальної допомоги, необхідно оформити такий пакет документів:

  • наказ (розпорядження) керівника релігійної організації про надання матеріальної допомоги (якщо раніше не було укладено відповідний договір). У цьому наказі варто визначити особу (працівника релігійної організації), яка буде відповідальна за проведення заходу;
  • первинні документи, що підтверджують факт оплати і придбання продуктових наборів, одягу і канцтоварів – банківські, касові документи, накладні від постачальників;
  • первинні документи, що підтверджують факт надання цієї матеріальної допомоги адресатам – звіт відповідальної особи про надання допомоги, акт списання ТМЦ, що були передані адресатам як матеріальна допомога.

Оскільки така допомога не відповідає поняттю гуманітарної допомоги (більш докладно про гуманітарну допомогу – тут), то в даному випадку така матеріальна допомога розглядається як дарунок.

Щодо оподаткування дарунків читайте тут.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Первинні документи, типові форми
Теги:
Первинні документи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі