• Посилання скопійовано

Дарунки від релігійної організації: як документально оформити?

Релігійна організація планує роздавати малозабезпеченим парафіянам продуктові набори, одяг і канцтовари до свята Миколая (19 грудня). Як документально оформити ці заходи?

Щоб підтвердити факт надання релігійною організацією  матеріальної допомоги, необхідно оформити такий пакет документів:

  • наказ (розпорядження) керівника релігійної організації про надання матеріальної допомоги (якщо раніше не було укладено відповідний договір). У цьому наказі варто визначити особу (працівника релігійної організації), яка буде відповідальна за проведення заходу;
  • первинні документи, що підтверджують факт оплати і придбання продуктових наборів, одягу і канцтоварів – банківські, касові документи, накладні від постачальників;
  • первинні документи, що підтверджують факт надання цієї матеріальної допомоги адресатам – звіт відповідальної особи про надання допомоги, акт списання ТМЦ, що були передані адресатам як матеріальна допомога.

Оскільки така допомога не відповідає поняттю гуманітарної допомоги (більш докладно про гуманітарну допомогу – тут), то в даному випадку така матеріальна допомога розглядається як дарунок.

Щодо оподаткування дарунків читайте тут.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Оформлення послуг спецтехніки та списання палива у 2025 році
    Якими первинними документами у 2025 році необхідно оформлювати надання послуг спецтехніки (екскаватор, гідромолот)? Який документ є підставою для списання палива, використаного такою технікою, і які особливості його заповнення?
    23.06.2025868
  • Оформлення ТТН при доставці товару постачальником та через «Нову пошту»
    Чи необхідно вимагати товарно-транспортну накладну від постачальника у двох випадках: 1) коли постачальник доставляє товар на склад власним транспортом за свій рахунок; 2) коли товар доставляється кур'єрською службою «Нова пошта», з якою є договір і ми отримуємо щомісячні акти з переліком наданих послуг?
    19.06.20251692
  • Нюанси підтвердження поставки через «Нову пошту»
    Чи є видаткова накладна, підписана лише продавцем, та експрес-накладна "Нової пошти" достатнім підтвердженням продажу товару, зокрема, отримання його покупцем, для цілей податкового обліку? Які податкові наслідки відсутності накладної, підписаної покупцем?
    17.06.2025549
  • Заповнення ваги в ТТН для вантажу з великою номенклатурою: правила та наслідки
    Чи обов'язково у товарно-транспортній накладній заповнювати вагу брутто для кожної номенклатурної позиції, якщо їхня кількість значна (50-100 позицій запчастин)? Чи достатньо вказати лише загальну вагу? Які можуть бути наслідки за порушення?
    12.06.2025136
  • Порядок підписання ТТН: вантажовідправник та фактичне місце відвантаження
    Товар відвантажується зі складу іншої компанії (відповідальне зберігання). У ТТН вантажовідправником зазначено компанію-зберігача, але підпис ставить представник власника товару, який фактично здійснює відвантаження. Наскільки коректним є таке оформлення товаросупровідного документа і які податкові ризики це може створювати для сторін?
    11.06.20258792