Головна Усі консультації Облік та звітність Інше

Наслідки поповнення директором мобільного рахунку з карти-ключа до рахунку підприємства

Директор товариства здійснив поповнення власного мобільного рахунку за допомогою карти-ключа до рахунку підприємства. Договір з мобільним оператором у підприємства не укладено. Які наслідки такого поповнення та як таке поповнення оформити?

Карта "ключ до рахунку" є своєрідним аналогом чекової книжки, відповідно кошти, що зняті за допомогою такої карти вважаються такими, що видані з рахунку підприємства працівнику, що їх зняв або витратив. Працівник у відповідно встановлені строки (пп. "б" пп. 170.9.3 ПКУ)  - у загальному випадку це 10 банківських днів (за потреби строк може бути подовжено до 20 банківських днів),  повинен скласти авансовий звіт за такими коштами. 

В іншому випадку підприємство, за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки,  оштрафують у розмірі 25% виданих під звіт сум, відповідно до абз. 5 ст. 1 Указу Президента "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.1995 р. № 436/95.

До того ж сума, отримана як аванс та не повернена у строк, вважатиметься надміру витраченими коштами (п. 170.9 ПКУ). Базу оподаткування надміру витрачених коштів визначають із застосуванням натурального коефіцієнта за п. 164.5 ПКУ.

Однак, оскільки за умовами запитання договір з мобільним оператором не укладено, то, відповідно, дана сума буде розцінена податківцями як додаткове благо такому працівнику. І, відповідно, виникне обов’язок оподаткування такої суми ПДФО (із застосуванням натурального коефіцієнта) та військовим збором. 

***

Щодо оподаткування надміру витрачених коштів більш докладно читайте тут>>

Про те, за яких умов сума поповнення мобільного рахунку не є додатковим благом,  ми писали тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Інше
Теги:
Витрати

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі