• Посилання скопійовано

Витрати на безкоштовну роздачу ТМЦ з логотипом підприємства

Підприємство на загальній системі, неплатник ПДВ, замовило виготовлення друкованої продукції з логотипом підприємства (блокноти, конверти, сувеніри, підстаканники, календарі та маски). Чи можна віднести ці витрати до складу витрат звітного періоду?

Оскільки зазначена у запитанні продукція містить зображення логотипу, її можна розглядати як рекламну продукцію (носій рекламної інформації). 

 

Документальне оформлення рекламного заходу

Стандартний перелік документів повинен включати:

  • наказ керівника про проведення рекламного заходу, у якому слід описати, які саме товари слід замовити і для яких цілей;
  • кошторис витрат на проведення заходу – тут уже буде більш докладна інформація про асортимент та вартість товарів, які будуть замовлені;
  • накладні на відпуск ТМЦ зі складу – при отриманні зі складу раніше оприбуткованих  ТМЦ для цілей їх рекламної роздачі;
  • звіт про проведення рекламного заходу: скільки ТМЦ фактично було витрачено;
  • інші документи, наприклад, договори, накладні, акти виконаних робіт (наданих послуг), платіжні/розрахункові документи, акти списання безкоштовно розданих товарів, примірники рекламних листівок та брошур тощо.

У цьому випадку слід розрізняти рекламні матеріали (наприклад, брошури з інформацією про товари, які мають тільки рекламну функцію) та інші ТМЦ, які мають прикладне функціональне призначення (блокноти, конверти, сувеніри, підстаканники, маски тощо). Перші несуть тільки рекламну інформацію та не можуть бути використані в інший спосіб, а другі — це товари повсякденного вжитку, які можуть використовуватися за своїм функціональним призначенням, не пов'язаним з рекламою (канцтовари, посуд, маски, сувеніри тощо).

Рекламні ТМЦ списуються до витрат звітного періоду як витрати на рекламу: Дт 93 Кт 209. Коригування фінрезультату на вартість витрачених ТМЦ  рекламною метою нормами ПКУ не передбачені.

 

ПДФО та військовий збір

Податківці у довідково-інформаційному ресурсі ЗIР (категорія 103.23, питання: «Чи є об’єктом оподаткування ПДФО вартість подарунків, що роздаються відвідувачам під час проведення рекламної акції?») роз'яснили: якщо під час проведення рекламної акції розповсюджується рекламний товар, а споживачами реклами є невизначене коло платників податку, то вартість такого товару не розглядається як дохід фізосіб — споживачів таких рекламних заходів та, відповідно, не є об'єктом оподаткування ПДФО.

Таким чином, якщо рекламні товари роздаються працівникам (і не тільки працівникам) не під підпис, а всім бажаючим без персоніфікації, то підстав для нарахування ПДФО та військового збору не виникає.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Дозвіл на спеціальне водокористування: хто повинен подавати декларацію з рентної плати
    Дозвіл на спеціальне водокористування видано юридичній особі - головному підприємству. Первинним водокористувачем є філія - юридична особа. Хто повинен подавати декларацію з рентної плати?
    18.07.202430
  • Повідомлення в ТЦК щодо виключеного з військового обліку працівника
    Підприємство приймає на роботу працівницю, яка виключена з військового обліку на підставі пп. "г" п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону про військовий облік. Чи потрібно вести військовий облік щодо неї і подавати повідомлення до ТЦК?
    16.07.2024920
  • Коли вводити в експлуатацію новозбудоване приміщення?
    У 2013 році підприємство почало будівництво виробничого приміщення, накопичуючи витрати на субрахунку 151. 20.06.2024 р. отримано за зареєстровано в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва декларацію про готовність об’єкта до експлуатації (форма СС1). Ця декларація поки не зареєстрована в Реєстрі речових прав. Чи можна 20.06.2024 р. вводити в експлуатацію новозбудоване приміщення в бухобліку та починати амортизувати?
    04.07.202490
  • Як повернути постачальнику залізничний вагон з товаром, який не був прийнятий покупцем?
    ТОВ "А" – постачальник відправив ТОВ "Б" – покупцю 25.05.2024 р. товар залізничним транспортом безпосередньо з заводу виробника. Вагон прибув 04.06.2024 р. Після огляду виявлено, що товар невідповідної якості і він одразу був переадресований виробнику. Витрати з доставки оплачує постачальник. Розкредитування та переадресацію вагону проводить ТОВ "А". За результатами огляду складено акт невідповідності. Постачальник – ТОВ "А" наполягає скласти ВН на отримання від 25.05.2024 р. та 04.06.2024 р. на повернення. Чи правомірна вимога постачальника?
    24.06.2024261
  • Земельна ділянка не використовувалася протягом року, що з витратами на оренду?
    Підприємство не використовувало земельну ділянку в поточному році. Чи можна витрати на її оренду включити до складу витрат під урожай наступного року?
    11.04.202479