Головна Усі консультації Облік та звітність Інше

Чи потрібно дисконтувати заборгованість за виданими векселями?

Чи виникає необхідність дисконтувати заборгованість за векселями, виданими з терміном погашення понад 5 років?

Згідно з змінами,  внесеними наказом Мінфіну №379, дисконтуванню підлягає вся довгострокова заборгованість (більше 1 року): як дебіторська, так і кредиторська, а не тільки та, яка передбачає сплату (отримання) відсотків (детально про це ми писали тут).

При цьому, вексель — це цінний папір, який засвідчує безумовне грошове зобов’я­зання векселедавця (або його наказ третій особі) сплатити після настання строку платежу визначену суму власнику векселя (векселедержателю). Вексель є борговим ЦП (ч. 1 ст. 14 Закону №3480).

Своєю чергою, згідно з П(С)БО 11, довгострокові зобов'язання - всі зобов'язання, які не є поточними зобов'язаннями.

Поточними ж зобов'язаннями є  зобов'язання, які будуть погашені протягом операційного циклу підприємства або повинні бути погашені протягом дванадцяти місяців, починаючи з дати балансу.

В обліку видані довгострокові векселі обліковуються на рахунку 51 «Довгострокові векселі видані». Інструкцією №291 передбачено, що на цьому рахунку ведеться облік розрахунків з постачальниками, підрядниками за товари (роботи, послуги), заборгованість за якими забезпечено виданими векселями і не є поточним зобов’язанням. За Кт цього рахунку відображається видача векселя у забезпечення за отримані товари (роботи, послуги), за Дт — погашення заборгованості, забезпеченої виданим векселем.

Таким чином, зважаючи на те, що виданий вексель із строком погашення понад 5 років фактично є довгостроковим грошовим зобов’язанням, його сума підлягає дисконтуванню.

Про дисконтування векселів ми писали також тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Інше
Теги:
Вексель , Заборгованість

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі