• Посилання скопійовано

Чи потрібно дисконтувати заборгованість за виданими векселями?

Чи виникає необхідність дисконтувати заборгованість за векселями, виданими з терміном погашення понад 5 років?

Згідно з змінами,  внесеними наказом Мінфіну №379, дисконтуванню підлягає вся довгострокова заборгованість (більше 1 року): як дебіторська, так і кредиторська, а не тільки та, яка передбачає сплату (отримання) відсотків (детально про це ми писали тут).

При цьому, вексель — це цінний папір, який засвідчує безумовне грошове зобов’я­зання векселедавця (або його наказ третій особі) сплатити після настання строку платежу визначену суму власнику векселя (векселедержателю). Вексель є борговим ЦП (ч. 1 ст. 14 Закону №3480).

Своєю чергою, згідно з П(С)БО 11, довгострокові зобов'язання - всі зобов'язання, які не є поточними зобов'язаннями.

Поточними ж зобов'язаннями є  зобов'язання, які будуть погашені протягом операційного циклу підприємства або повинні бути погашені протягом дванадцяти місяців, починаючи з дати балансу.

В обліку видані довгострокові векселі обліковуються на рахунку 51 «Довгострокові векселі видані». Інструкцією №291 передбачено, що на цьому рахунку ведеться облік розрахунків з постачальниками, підрядниками за товари (роботи, послуги), заборгованість за якими забезпечено виданими векселями і не є поточним зобов’язанням. За Кт цього рахунку відображається видача векселя у забезпечення за отримані товари (роботи, послуги), за Дт — погашення заборгованості, забезпеченої виданим векселем.

Таким чином, зважаючи на те, що виданий вексель із строком погашення понад 5 років фактично є довгостроковим грошовим зобов’язанням, його сума підлягає дисконтуванню.

Про дисконтування векселів ми писали також тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • ФОП створює для юрособи цифровий контент: нюанси оплати
    Підприємство має договір з ФОПом (ІІІ група, неплатник ПДВ), що той створює цифровий контент (Фейсбук, Інстаграм), слідкує за рекламою товару тощо. За це він щомісячно отримує винагороду згідно з Актом виконаних робіт (сума стала). Зараз він від себе оплачує місячний тарифний план canva.com і перевиставляє цю оплату підприємству, окремим рядком в Акті. Чи може підприємство компенсувати ці послуги (адже canva.com - це нерезидент)? Чи потрібно від нього якісь додаткові документи?
    08.07.202536
  • ФОП орендує приміщення в іншій області: чи потрібно стати на облік за неосновним місцем?
    ФОП на ЄП зареєстрований у Рівненській області. Бере в оренду магазин у Львівській області. Чи є обов'язковим взяття його на облік за неосновним місцем діяльності у Львівській області, чи це добровільно?
    01.07.20251 5078
  • Позичка авто: чи завжди сплата страховки є доходом для фізособи?
    ТОВ використовує автомобілі відповідно до договору позички з фізичною особою. ТОВ-користувач за власний кошт страхує (КАСКО, "автоцивілка") автомобіль, зазначаючи себе вигодонабувачем. Чи виникає оподатковуваний дохід у фізичної особи-позичкодавця? Які податкові наслідки та відповідальність для ТОВ?
    19.06.202568
  • Медогляд водія та подорожній лист: чи потрібна відмітка лікаря?
    Чи є обов'язковою відмітка лікаря у подорожньому листі для водіїв асенізаційної та аварійно-ремонтної автомашин, які здійснюють поїздки виключно в межах міста?
    17.06.20251 5122
  • Видача довіреності на отримання ТМЦ непрацівнику підприємства
    Чи можна виписати довіреність на отримання товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) особі, яка не є працівником підприємства? Якщо так, то чи може така довіреність бути складена у довільній формі?
    16.06.2025636