Згідно з визначенням, наведеним у п. 4 П(С)БО 7, ліквідаційна вартість - сума коштів або вартість інших активів, яку підприємство очікує отримати від реалізації (ліквідації) необоротних активів після закінчення строку їх корисного використання (експлуатації), за вирахуванням витрат, пов'язаних з продажем (ліквідацією).
Залишкова вартість – різниця між початковою (первісною) вартістю та сумою зносу.
При цьому, чинне законодавство не встановлює механізму розрахунку ліквідаційної вартості. Тобто, величину цього показника підприємство встановлює самостійно і на власний розсуд.
Також чинним законодавством не встановлено жодних негативних наслідків для СГД у разі, якщо майбутній дохід від реалізації ОЗ не відповідатиме раніше розрахованому розміру ліквідаційної вартості.
Як правило, ліквідаційна вартість об’єкту ОЗ встановлюється при його введенні в експлуатацію. Але і заборони переглядати ліквідаційну вартість протягом такої експлуатації не встановлено. Отже, підприємство цілком має право зменшити (або збільшити) ліквідаційну вартість використовуваного об’єкта ОЗ.
У випадку прийняття рішення підприємством про зменшення ліквідаційної вартості фактично відбувається збільшення вартості, що підлягає амортизації. Отже, суми амортизації з наступного місяця збільшаться.
Ам = (Залишкова вартість – нова ліквідаційна вартість)/кількість місяців
корисного використання, що залишилися
Зазначимо, що таке зменшення ліквідаційної вартості повинно бути оформлено відповідним наказом керівника.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити