• Посилання скопійовано

Відображення в бухобліку митного збору, акцизу та ПДВ при імпорті автомобілів у нерезидента

Юрособа імпортує автомобілі у нерезидента. Як відобразити в бухобліку митний збір, акциз та ПДВ, які було сплачено при придбанні?

Відповідно до ст. 4 Митного кодексу митними платежами є:

  • мито;
  • акцизний податок із ввезених на митну територію України (далі – МТУ) підакцизних товарів (продукції). Цей податок сплачується у порядку та випадках, установлених розд. VI ПКУ;
  • ПДВ із ввезених на МТУ товарів (продукції).

Якщо за кордоном придбано ОЗ, то їх первісна вартість визначається відповідно до П(С)БО 7. Так, згідно із п. 8 цього стандарту до складу первісної вартості об’єкта ОЗ входять:

  • суми, що сплачують постачальникам активів та підрядникам за виконання будівельно-монтажних робіт (без непрямих податків);
  • реєстраційні збори, державне мито та аналогічні платежі, що здійснюються у зв’язку з придбанням (отриманням) прав на об’єкт ОЗ;
  • ввізне мито;
  • непрямі податки, пов’язані з придбанням (створенням) ОЗ (якщо вони не відшкодовуються підприємству/установі);
  • витрати зі страхування ризиків доставки ОЗ;
  • витрати на транспортування, установку, монтаж, налагодження ОЗ;
  • інші витрати, безпосередньо пов’язані з доведенням ОЗ до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою.

Якщо автомобіль придбавався з метою подальшого його продажу, то в обліку він буде відображатися як товар. Тому потрібно діяти в рамках п. 9 П(С)БО 9. За ним однією із складових первинної вартості товарів є ввізне мито.

Приклад: Підприємство імпортувало автомобілі на суму 100 тис. дол. США. При розмитненні було сплачено мито, акциз та ПДВ (цифри умовні). Бухоблік наведено в таблиці.

Зміст господарської операції

Дебет

Кредит

Сума

Отримання товару  за курсом на дату отримання – п. 5 П(С)БО 21

(курс 26 грн. за 1 $)

 

281

632

$100 000

2 600 000

 

Сплачено мито та акциз(сума умовна), мито та акциз віднесено на збільшення первісної вартості товару – п. 9 П(С)БО 9

 

377

281

311

377

100 000

100 000

Сплачено «імпортний» ПДВ за ставкою 20%

 

377

641

311

377

524 000

524 000

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    Сьогодні 12:094
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202522
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202562
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518