У "ЗІР" міститься роз’яснення, що у разі списання МНМА такі МНМА не можуть бути використані у межах господарської діяльності платника податку. А отже, при списанні МНМА, виникають податкові зобов'язання з ПДВ на підставі п. 198.5 ПКУ:
- нараховуються, якщо вартість таких МНМА не включається до вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають оподаткуванню;
- не нараховуються, якщо вартість таких МНМА включається до вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають оподаткуванню.
При цьому база оподаткування визначається за п. 189.1 ПКУ, як балансова (залишкова) вартісь, що склалася станом на початок звітного періоду в якому відбувається ліквідація таких МНМА.
Не врятує і акт про розібрання знищення, розібрання або перетворення таких активів, адже п. 189.9 ПКУ застосовується лише до основних засобів.
Пунктом 27 П(С)БО 7 передбачено, що амортизація МНМА може нараховуватися у першому місяці використання об'єкта в розмірі 50% його вартості, яка амортизується, та решта 50% вартості, яка амортизується, у місяці їх вилучення з активів (списання з балансу) внаслідок невідповідності критеріям визнання активом або в першому місяці використання об'єкта 100% його вартості.
Зважаючи на це, якщо підприємство застосовує метод нарахування амортизації 50/50%, то при списанні таких МНМА виникає необхідність нарахування податкових зобов’язань на 50% вартості таких активів.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись