• Посилання скопійовано

Помилка в бухобліку за 2012 рік: як виправити?

Підприємство в попередньому періоді допустило помилку (2012 р. - введення бухобліку в паперовому вигляді). У 2017 р. підприємство, що користується 1с, виявили цю помилку, списали кількість товару (корм для тварин), проте не списали його вартість. Як виправити ситуацію?

Виправлення помилок регулюється правилами, що містяться у П(С)БО 6. Відповідно до п. 4 П(С)БО 6 виправлення помилок, допущених при складанні фінансових звітів у попередніх роках, здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку).

Списання кормів для тварин в 2012 році могло відбуватись за такою схемою (у всіх записах проходить одна й та сама сума – недосписана вартість кормів):

  • Дт 23 Кт 208 – досписання вартості кормів на виробничі витрати;
  • Дт 27 Кт 23 – дооприбуткування готової продукції, отриманої від тварин;
  • Дт 901 Кт 27 – досписання собівартості проданої готової продукції;
  • Дт 791 Кт 901 – закриття операційних рахунків та формування показника фінрезультату за 2012 рік;
  • Дт 441 (442) Кт 791 – списання фінрезультату звітного року на рахунок прибутків та збитків.

Отже, недосписана вартість кормів у 2012 році повинна була зменшити суму нерозподіленого прибутку або збільшити суму непокритих збитків.

Щоб виправити цю помилку, у 2017 році слід зробити такий запис:

  • Дт (441) 442 Кт 208 – зменшити залишок по рахунку 208 з одночасним зменшенням сальдо нерозподіленого прибутку на початок 2017 року.
  • Виправлення помилки оформлюється бухгалтерською довідкою.

Про відображення виправлення помилок у фінансовій звітності читайте тут>>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Неповернуті аванси за ліцензійними договорами: як облікувати?
    Консультація розглядає порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства невикористаних та неповернутих авансів, сплачених іноземним правовласникам за ліцензійними договорами на видання книжок. Пояснюється неможливість використання резерву сумнівних боргів для таких авансів, порядок списання їх на витрати (рахунок 949) та відсутність специфічних податкових різниць для даної операції
    17.04.202517
  • Надання приватною школою платного харчування учням: що в бухобліку?
    Приватна школа організовує харчування для учнів за принципом «шведського столу». Учні оплачують вартість харчування окремо. Як відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
    16.04.202524
  • На якому рахунку обліковувати кошти від продажу сертифікату на брокерському рахунку в депозитарію?
    ТОВ має на балансі інвестиційні сертифікати, кошти від продажу яких, спочатку зайшли на брокерський (транзитний) рахунок в депозитарії, а потім за розпорядженям ТОВ на основний р/р. На якому бухгалтерському рахунку потрібно обліковувати рух коштів за брокерським рахунком?
    16.04.202526
  • Інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю: як облікувати?
    Благодійний фонд планує придбати інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю. Чи може кошти на купівлю за запитом на цільове фінансування дати юрсоба? Як в бухобліку фонду відобразити отримання коштів, придбання авто і його використання? Якими документами підтверджувати, що витрати на використання авто – це не адміністративні витрати, які повинні бути в межах 20%?
    14.04.202516
  • Чи можна залишок рахунку 23 врахувати у складі собівартості продукції?
    Дохід сільгосппідприємства за минулий рік перевищив 40 млн грн, тому воно з цього року перейшло на квартальний податковий період. Станом на 31.03.2025 р. на рахунку 23 зібралися витрати, що стосуються урожаю поточного року, при отриманні якого планується реалізація готової продукції. Разом з цим, у I кварталі 2025 року отримано дохід від реалізації продукції, виробленої у минулому році. Чи можна залишок рахунку 23 відобразити у складі собівартості реалізованої продукції у I кварталі 2025 року?
    10.04.2025809