Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Визнання витрат в бухобліку у разі участі у виставці

На підставі яких документів можна визнавати витрати в бухобліку, понесені у разі участі у виставці?

Проведення виставки  пов’язано з рекламною діяльністю. Це випливає із визначення виставки яке затверджено ст. 1 Закону про рекламу. Так, спеціальні  виставкові  заходи  -  заходи, які здійснюються з метою просування   відповідного  товару  на  ринок,  проводяться організовано  у певному приміщенні або на огородженому майданчику (у  тому  числі  в  місцях реалізації товару) у визначені строки, розраховані   на  зацікавлених  та/або професійних  відвідувачів, організатор  яких  обмежив  відвідування заходу тими особами, яким відповідно  до  законодавства  дозволяється  продавати товар,  що демонструється.

Тому витрати на участь у виставці є складовою витрат на рекламу. А за п. 19 П(С)БО 16 витрати на рекламу та маркетинг включаються до витрат на збут. Звісно для відображення в бухобліку таких витрат потрібно мати у наявності підтвердні первинні документи. 

Тому для участі у виставці потрібно мати відповідне рішення керівника, щоб цю діяльність можна було віднести до господарської. В такому рішенні (що підтверджується наказом, розпорядженням по підприємству) вказується мета участі у виставці.

Додатково має бути складено та затверджено керівництвом: 

• план підготовки до проведення участі у виставці;

• кошторис витрат;

• накладні (акти) на відпуск товару відповідальній особі;

• звіт про участь у виставці і акт на списання розданої рекламної продукції;

• первинні документи щодо оплати участі у виставці.

Всі ці документи й будуть документальним підтвердженням понесених витрат. 

Зазначимо, що наразі нормами ПКУ не встановлено податкової різниці щодо витрат на рекламні заходи. Тому навіть для тих платників податку на прибуток, які повинні коригувати визначений фінрезультат за П(С)БО та МСФЗ на податкові різниці, ніяких наслідків не буде.

Детально про облік та документальне підтвердження участі у виставці читайте також у статті>>> 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Реклама , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі