• Посилання скопійовано

Підприємством використано коштів зі спецрахунку більше, ніж нараховано: бухоблік

Додатна різниця сум ПДВ, яка залишається в розпорядженні сільгосппідприємства відображається проведенням Дт 641 Кт 48. Використання сум цільового використання Дт 48 Кт 719. Підприємством перераховано та використано коштів з спецрахунку більше, ніж нараховано по Кт 48. Рахунок 48 пасивний. Як відобразити в бухобліку використання цієї суми?

Запитання: Додатна різниця сум ПДВ, яка залишається в розпорядженні сільгосппідприємства відображається проведенням Дт 641 Кт 48. Використання сум цільового використання Дт 48 Кт 719. Підприємством перераховано та використано коштів з спецрахунка більше (перераховували для реєстрації ПН), ніж нараховано по Кт 48. Рахунок 48 пасивний. Як правильно відобразити в бухгалтерському обліку використання цієї суми? 

Відповідь: Почнемо з того, що Міністерство фінансів України своїм наказом №573 затвердило зміни в Інструкцію про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року № 291, зареєстрованій у Міністерстві юстиції України 21 грудня 1999 року за № 893/4186 (із змінами). Ці зміни стосуються усіх без винятку підприємств, які повинні вести бухгалтерській облік, згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».


Зокрема п.1 Наказу №573 передбачено, що у плані рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій з’явиться новий рахунок 315 «Спеціальні рахунки в національній валюті». 

Субрахунок 315 «Спеціальні рахунки в національній валюті» призначений для обліку коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритому платнику податку в Казначействі, а також на інших спеціальних рахунках, відкритих у банку або органі Казначейства відповідно до законодавства, тощо.

Таким чином, враховуючи специфіку Вашого підприємства у Вас повинно бути відкрито три субрахунки у національній валюті до рахунку 31 «Рахунки в банках»:

• 311 «Поточний рахунок в національній валюті» - звичайний поточний рахунок, який використовується підприємством в господарській діяльності.

• 313 «Інші рахунки в банку в національній валюті» - обліковуються кошти на спеціальному рахунку для сільськогосподарських підприємств, які залишаються у розпорядженні підприємства згідно діючого законодавства України.

• 315 «Спеціальні рахунки в національній валюті»  - обліковуються кошти, які перераховані на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Разом з тим, п.12 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 N 569 зі змінами та доповненнями, передбачено що, якщо сума, обчислена відповідно до формули наведеній у пункту 9 цього Порядку, менше, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник податку повинен зареєструвати в Реєстрі, такий платник перераховує необхідну суму з поточного рахунку на електронний рахунок.

Тому в Вашому випадку, якщо коштів на спеціальному рахунку 313 «Інші рахунки в банку в національній валюті» не достатньо для поповнення рахунку 315 «Спеціальні рахунки в національній валюті», то Ви повинні використовувати кошти на рахунку 311 «Поточний рахунок в національній валюті». Бухгалтерське проведення буде виглядати так Дт 315 «Спеціальні рахунки в національній валюті» та Кт 311 «Поточний рахунок в національній валюті». При цьому рахунок 48 «Цільове фінансування і цільові надходження» не використовується зовсім.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»