• Посилання скопійовано

Повідомлення за формою №20-ОПП подається з дати отримання витягу про реєстрацію майна у держреєстрі речових прав

Чи можна подати форму 20-ОПП із запізненням? Які наслідки неподачі?

Запитання: Зроблено внесок майном в Статутний Фонд. До держреєстратора подані документи 21.08.2015. Там сказали прийти за правом власності через 14 робочих днів. Прийшли 10.09.2015. На праві власності дата 21.08.2015.  Тобто виникло право власності 21.08.2015, а подати 20-ОПП треба на протязі 10 робочих днів, що вже неможливо! То чи подавати 20-ОПП із запізненням, чи в цьому випадку краще про це "забути"? І які наслідки неподачі?

Відповідь: Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний, зокрема повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ. 


Відповідно до п. 8.4 розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 N 1588, в редакції наказу Міністерства фінансів України від 14.11.2014 N 1127 "Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів" (далі - Порядок), повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою N 20-ОПП (додаток 11 Порядку) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Свого часу ДПСУ Листом від 15.06.2012 р. N 10112/16/18-3115 розяснила, що основною метою запровадження повідомлення за ф. N 20-ОПП є отримання від платників податків інформації про наявні в них об'єкти майна, їх місцезнаходження, переміщення та стан, в якому вони фактично перебувають (використовуються, тимчасово не використовуються, не використовуються тощо).

Отже, платники податків, створені після 14.01.2011, зобов'язані подати до органу ДПС за місцезнаходженням об'єкта оподаткування зазначене повідомлення протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об'єкта (з дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди чи іншого документа на право володіння, користування або розпорядження майном тощо).

Насьогодні у базі “ЗІР”, категорія 119.11 розяснює, що 10-денний термін для подання  повідомлення про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. №20-ОПП, відлічується з дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди чи іншого документа на право володіння, користування або розпорядження об’єктом оподаткування. 

Тобто, у вашому випадку, повідомлення за ф. №20-ОПП слід подавати не з дати реєстрації нерухомого майна, тобто не з 21.08.2015 р., а з дати отримання витягу про реєстрацію майна у державному реєстрі речових прав, тобто з 10.09.2015 р.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Неповернуті аванси за ліцензійними договорами: як облікувати?
    Консультація розглядає порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства невикористаних та неповернутих авансів, сплачених іноземним правовласникам за ліцензійними договорами на видання книжок. Пояснюється неможливість використання резерву сумнівних боргів для таких авансів, порядок списання їх на витрати (рахунок 949) та відсутність специфічних податкових різниць для даної операції
    17.04.202517
  • Надання приватною школою платного харчування учням: що в бухобліку?
    Приватна школа організовує харчування для учнів за принципом «шведського столу». Учні оплачують вартість харчування окремо. Як відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
    16.04.202524
  • На якому рахунку обліковувати кошти від продажу сертифікату на брокерському рахунку в депозитарію?
    ТОВ має на балансі інвестиційні сертифікати, кошти від продажу яких, спочатку зайшли на брокерський (транзитний) рахунок в депозитарії, а потім за розпорядженям ТОВ на основний р/р. На якому бухгалтерському рахунку потрібно обліковувати рух коштів за брокерським рахунком?
    16.04.202526
  • Інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю: як облікувати?
    Благодійний фонд планує придбати інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю. Чи може кошти на купівлю за запитом на цільове фінансування дати юрсоба? Як в бухобліку фонду відобразити отримання коштів, придбання авто і його використання? Якими документами підтверджувати, що витрати на використання авто – це не адміністративні витрати, які повинні бути в межах 20%?
    14.04.202516
  • Чи можна залишок рахунку 23 врахувати у складі собівартості продукції?
    Дохід сільгосппідприємства за минулий рік перевищив 40 млн грн, тому воно з цього року перейшло на квартальний податковий період. Станом на 31.03.2025 р. на рахунку 23 зібралися витрати, що стосуються урожаю поточного року, при отриманні якого планується реалізація готової продукції. Разом з цим, у I кварталі 2025 року отримано дохід від реалізації продукції, виробленої у минулому році. Чи можна залишок рахунку 23 відобразити у складі собівартості реалізованої продукції у I кварталі 2025 року?
    10.04.2025802