• Посилання скопійовано

Операцій з придбання товарів: бухоблік

Як відобразити в бухобліку операції з нарахування податкового зобов'язання при придбанні товарів, послуг, необоротних активів для повного або часткового використання в операціях зазначених у підпунктах а-г п.198.5 ст.198 ПКУ?

Почнемо с того, що Ви повинні визначитись яку суму ПДВ Вам потрібно нарахувати у зв’язку із застосуванням п.198.5 ПКУ, тобто визначити базу на яку буде нараховано ПДВ байдуже за якимось одним із підпунктів цього пункту або за всіма одразу від «а» до «г».  Коли ця сума за підсумками звітного періоду буде визначена на неї Ви робите проводку Дт 643 «Податкове зобов’язання» Кт 641/ПДВ «Розрахунки по податках». Звісно, що сплата нарахованого таким чином податку повинна відобразитись у Вас проводкою Дт 641/ПДВ «Розрахунки по податках» та Кт 315 «Спеціальні рахунки у національній валюті». 


Далі у нас залишилось дебетове сальдо по рахунку 643 «Податкове зобов’язання», яке повинно збільшити первісну (балансову) вартість оборотного чи необоротного активу, в залежності від того, що Ви використовували не в господарській діяльності:

• якщо це були запаси, то згідно п.9 ПСБО 9 «Запаси» до первісної вартості запасів зараховують суми непрямих податків у зв'язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються підприємству (в Вашому випадку ПДВ – це непрямий податок, який фактично не відшкодовується). Тому, робимо проводку Дт 20 «Виробничі запаси» (або можливо Дт 22  «МШП») Кт 643 «Податкове зобов’язання» 

• якщо це були основні засоби, то згідно п.8 ПСБУ 7 «Основні засоби» до первісної вартості основних засобів зараховують суми непрямих податків у зв'язку з придбанням (створенням) основних засобів (якщо вони не відшкодовуються підприємству). Тому, робимо проводку Дт 10 «Основні засоби» (або можливо 11 «Інші необоротні активи») Кт 643 «Податкове зобов’язання». 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік витрат на відрядження, якщо кошти видані в одному місяці, а використані в іншому
    ТОВ займається міжнародними перевезеннями. Водіям видано корпоративні картки. Чи потрібно водіям складати авансовий звіт? Яка дата авансового звіту? Як списати пальне, якщо воно придбано 16.03.2024 р., а водій повернувся з відрядження 10.04.2024 року?
    Сьогодні 12:1714
  • Облік та оподаткування при ліквідації ОЗ резидентом Дія. Сіті
    ТОВ є резидентом Дія. Сіті. Має на балансі об’єкт ОЗ (аудіокімната в орендованому офісі, віднесена до групи 3 ОЗ, як будинки і споруди, із строком 10 років), який планується ліквідувати (розібрати аудіокімнати) і оприбуткувати отримані матеріали. Як відображати в бухобліку? Як ця операція вплине на оподаткування?
    15.05.202413
  • Ремонт авто після ДТП власними силами: облік та оподаткування
    Службове авто потрапило в ДТП. Страхова компанія перерахувала відшкодування згідно з актом ДТП – 14000 грн. Підприємство придбало запчастини. Ремонт буде проведено власними силами. Як відобразити дану операцію в обліку та оподаткувати ПДВ?
    13.05.202418
  • Помилка в експрес-накладній: нюанси обліку та оподаткування
    Підприємство, платник податку на прибуток, ПДВ, купує товар через Нову пошту. Оплата доставки за рахунок підприємства. В експрес-накладній дані відправника не відповідають даним постачальника товару. Які податкові наслідки такої невідповідності?
    13.05.202419
  • Оподаткування та облік прощення працівнику неповернутої суми ПФД
    У 2023 р. Товариство надало працівнику підприємства ПФД у розмірі 100000 грн. строком на 1 рік. ПФД відобразили у Додатку 4ДФ з ознакою доходу «197». У 2024 р. працівник повернув половину ПФД. Строк дії договору до листопада 2024 р., але вже відомо, що працівник не зможе її повернути. Як відобразити цю операцію в додатку 4ДФ і хто повинен сплатити ПДФО та ВЗ?
    13.05.202426