Ключовим ризиком в даній ситуації для ТОВ є підтвердження факту використання автомобіля у господарській діяльності, зокрема, понесення витрат для його роботи, функціонування. Такими витратами для авто є використання пального, проходження техогляду, страховка, заміна шин, ремонт запчастин, мийка авто. Всі ці витрати підтверджуватимуть, що авто дійсно використовується.
І основним є саме рух пального. Адже якщо відсутній рух пального, тоді складно документально підтвердити використання автомобіля у господарській діяльності. Витрати на його обслуговування, ремонт, утримання тощо все одно будуть відображені в бухобліку і зменшать фінрезультат, а ось права на податковий кредит з ПДВ не буде.
Тому щоб уникнути додаткових запитань від податківців та захистити податковий кредит з ПДВ за придбаними запчастинами, витратами на техобслуговування, потрібно оприбуткувати пальне і відобразити його використання. Це можна зробити наступним чином:
- якщо компенсації директору не буде, то пальне вважається безоплатно отриманим: Дт 203 Кт 718. Про це ми писали тут і тут. Безоплатно отримане пальне збільшить дохід, але така ж сума піде і на витрати, тому на фінрезультат це не вплине. Оскільки пальне – це підакцизний товар, можлива підвищена увага податківців до цієї операції;
- якщо ще не вирішено, чи буде виплачуватися компенсація, то отримання пального відображаємо як придбання директором за власні кошти: Дт 203 Кт 372. В цьому варіанті підприємство вже вирішить: чи компенсувати, чи списати за сплином терміну позивної давності за відсутності компенсації. Про строки повернення та звітування ми писали тут. Якщо директор не надасть чеки на придбання пального, така компенсація буде оподатковуватись ПДФО та ВЗ.
***
Також пропонуємо матеріали:
- Коли витрати зі списання пального можуть визнати неправомірними: судова практика
- Як списувати витрати пального на роботу легкового автотранспорту
- Облік придбання пального: за готівку і безготівково
- Купуємо талони на пальне: облік і оподаткування
- З якою періодичністю складати подорожній лист?
- Подорожній лист: куди їдемо?
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити