• Посилання скопійовано

Бухоблік грошових внесків до статутного капіталу до моменту державної реєстрації змін

Єдиний учасник ТОВ прийняв рішення про збільшення статутного капіталу за рахунок грошових внесків, які вноситимуться протягом п'яти років, при цьому державна реєстрація змін відбудеться після внесення коштів. Чи вважатимуться доходом підприємства внески протягом п'яти років до реєстрації змін? Як правильно відобразити в бухобліку внесення коштів, враховуючи, що статутний капітал у балансі буде більший за зареєстрований? Чи потрібно відображати внесення коштів у рядку 1400 балансу?

Відображення в бухобліку

Відповідно до пп. 5 НП(С)БО 15, дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Таким чином, якщо учасник ТОВ зробив грошові внески, сума таких внесків не збільшує дохід. Фактично це інвестиції власника, які обліковуються як зобов'язання до моменту державної реєстрації. Отримання додаткових вкладів для збільшення СК, на наш погляд, відображається такими проведеннями:

Якщо учасник прийняв рішення, в якому зафіксована сума внесків, яку слід буде здійснити протягом п’яти років для збільшення статутного капіталу, будуть такі проведення:

  • Дт 46 «Неоплачений капітал» Кт 404 «Внески до незареєстрованого статутного капіталу» - на суму збільшення статутного капіталу, датою прийняття відповідного рішення;
  • Дт 311 Кт 46 – отримання внесків протягом п’яти років;
  • Дт 404 Кт 401 – держреєстрація збільшення СК.

Якщо учасник прийняв рішення здійснювати внески протягом п’яти років, але сума внесків в рішенні не зафіксована, то будуть такі проведення:

  • Дт 311 Кт 422 «Інший вкладений капітал» - на суму внесків, отриманих протягом п’яти років;
  • Дт 422 Кт 401 – збільшено СК на дату держреєстрації збільшення СК.

 

Відображення в Балансі

Якщо підприємство складає Баланс за формою №1, то залишок за субрахунком 404 воно відображає у вписуваному рядку 1401 «Внески до незареєстрованого статутного капіталу» (див. додаток 3 до НП(С)БО 1). А дебетовий залишок за рахунком 46 відображається у дужках в рядку 1425 «Неоплачений капітал».

Підприємства, які складають Баланс за формою №1-м, відображаються залишок за субрахунком 404 в рядку 1400 «Зареєстрований (пайовий) капітал» (див. пп. 2.17 розд. ІІ НП(С)БО 25). А дебетовий залишок за рахунком 46 відображається у дужках в рядку 1425 «Неоплачений капітал».

Підприємства, які складають Баланс за формою №1-мс, відображають залишок за субрахунком 404 в рядку 1400 «Капітал» (див. пп. 1.7 розд. ІІІ НП(С)БО 25). А дебетовий залишок за рахунком 46 відображається у дужках в рядку 1425 «Неоплачений капітал».

Залишок за субрахунком 422 відображають:

  • в Балансі форми №1 – в рядку 1410 «Додатковий капітал»;
  • в Балансі форми №1-м – в рядку 1410 «Додатковий капітал»;
  • в Балансі форми №1-мс – в рядку 1400 «Капітал».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»