Відповідно до пп. 8 НП(С)БО 16, якщо актив забезпечує одержання економічних вигод протягом кількох звітних періодів, то витрати визнаються шляхом систематичного розподілу його вартості (наприклад, у вигляді амортизації) між відповідними звітними періодами.
Але яким чином потрібно робити цей систематичний розподіл, ані НП(С)БО 16, ані Інструкція №291 не встановлює.
Тому це питання має вирішуватися підприємством самостійно.
На наш погляд, це питання доречно прописати в обліковій політиці підприємства.
Якщо щомісяця списували 833,33 грн, очевидно, застосовували метод розподілу, схожий до нарахування амортизації за прямолінійним методом. А відтак для розподілу за цим методом можна скористатися особливостями нарахування амортизації, передбаченими пп. 26, пп. 29 НП(С)БО 7.
За прямолінійним методом нарахування амортизації починається з місяця, наступного за місяцем, в якому відповідний об’єкт став придатним для корисного використання, а припиняється з місяця, наступного за місяцем вибуття об’єкта.
Якщо дотримуватися цих принципів, то за червень 2024 р. списання 833,33 грн з рахунку 39 на витрати не здійснюється. Списання починається з липня 2024 р. Останній раз слід списати за жовтень 2024 р. Причому щомісячне списання ліцензії відноситься, на наш погляд, на рахунок 93.
А залишок вартості ліцензії на рахунку 39, що списується внаслідок її анулювання, відноситься на субрахунок 949 «Інші витрати операційної діяльності», якщо анулювання ліцензії відбулося в рамках операційної діяльності підприємства.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити