• Посилання скопійовано

Чи зобов’язана благодійна організація проводити обов’язковий аудит фінзвітності?

Чи зобов’язана неприбуткова благодійна організація проводити обов’язковий аудит фінансової звітності та оприлюднювати річну ФЗ та річну консолідовану ФЗ разом з аудиторським висновком?

Підприємства, які зобов’язані проходити обов’язковий аудит та оприлюднювати річну ФЗ та річну консолідовану ФЗ разом з аудиторським висновком, визначені у ст. 14 Закону про бухоблік. Наш довідник з цього питання див. тут.

По-перше, це підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб’єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях – не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом (абз.1 ч.3 ст.14 Закону про бухоблік). Публічне акціонерне товариство - акціонерне товариство, щодо акцій якого здійснено публічну пропозицію та/або акції якого допущені до торгів на організованому ринку капіталу (п. 26 ч. 1 ст. 2 Закону про АТ). Суб'єкт природної монополії - суб'єкт господарювання (юридична особа) будь-якої форми власності, який виробляє (реалізує) товари на ринку, що перебуває у стані природної монополії. Зведений перелік суб'єктів природних монополій див. тут.

Як бачимо з цього, благодійна організація не може належати до таких підприємств.

По-друге, це великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, середні підприємства, інші фінансові установи та недержавні пенсійні фонди, що належать до мікропідприємств та малих підприємств, малі підприємства, що є суб’єктами господарювання державного сектору економіки – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом (абз. 2-4 ст.14 Закону про бухоблік). Класифікацію підприємств див. тут.

Благодійна організація може належати до великих або середніх підприємств, зокрема, за балансовою вартістю активів та середньою кількістю працівників.

По-третє, державні і комунальні унітарні підприємства, господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50% акцій  (часток) належать державі чи територіальній громаді, а також господарські товариства, 50% і більше акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави чи територіальної громади в яких становить 100% (п. 8 ст. 73, п. 8 ст. 78, п. 3 ст.90 ГКУ). Благодійна організація не належить до таких підприємств.

По-четверте, материнські підприємства великої групи, які не належать до категорії великих підприємств (крім суб’єктів інвестиційної діяльності, які не складають консолідовану фінансову звітність відповідно до міжнародних стандартів) та материнські підприємства, які одночасно є дочірніми підприємствами та відповідно до вимог НП(С)БО та МСФЗ не подають консолідовану фінансову звітність – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом (абз. 6-7 ст. 14 Закону про бухоблік). Теоретично благодійна організація може належати до цієї групи.

Як бачимо, щодо благодійної організації може виконуватись друга або четверта умови для обов’язкового щорічного аудиту. Якщо так, то вона зобов’язана проходити обов’язковий аудит та оприлюднювати річну ФЗ та річну консолідовану ФЗ разом з аудиторським висновком не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом.

А якщо неприбуткова організація не підпадає під жодну із зазначених умов, і при цьому її установчими документами не передбачено проведення обов’язкового аудиту фінансової звітності, то такої необхідності немає.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік обладнання, яке придбано в Китаї, а використовується у Польщі
    Підприємство купує обладнання у нерезидента в Китаї на умовах передплати. Далі це обладнання транспортується іншому нерезиденту в Польщу на завод за договором відповідального зберігання. У Польщі на цьому обладнанні будуть виготовлятись деталі і постачатись в Україну. Який буде бухоблік обладання та як завершити валютний нагляд?
    Сьогодні 11:0514
  • Бухоблік поліпшення орендованого обладнання
    Підприємство орендує промислове обладнання – парогенератор для цілей виробництва. Для підключення парогенератору було придбано та використано крани, коліна, кутники та інши сантехнічні вироби на суму 200 000 грн. Також було замінено 4 тени (складові частини парогенератора) на суму 60 000 грн. Як це відобразити в обліку?
    Сьогодні 10:0628
  • Послуги зі зберігання зерна за рахунок надавача
    Підприємство має у власності елеваторний комплекс і надає послуги зі зберігання зерна та здійснює за необхідності його доробку (очистку, сушіння). Плата за зберігання нараховується з наступного місяця. Як відобразити в обліку цю операцію та оподаткувати ПДВ та податком на прибуток?
    21.10.202415
  • Облік вирощування насіння, наданого замовником
    Сільгосппідприємство на IV групі ЄП (виконавець) уклало договір на вирощування насіння. Насіння надане замовником без переходу права власності, вирощене насіння буде реалізовано замовнику. Як це відобразити в обліку сільгосппідприємства?
    21.10.202411
  • Правові підстави переоцінки земельної ділянки
    Підприємство замовило оцінку земельної ділянки. Мета оцінки, яку зазначено у звіті з експертної грошової оцінки, – визначення ринкової вартості об’єкта оцінки для здійснення цивільно-правових угод. Чи може підприємство здійснити дооцінку майна у бухобліку, враховуючи таке формулювання мети оцінки?
    21.10.2024191