• Посилання скопійовано

Чи зобов’язана благодійна організація проводити обов’язковий аудит фінзвітності?

Чи зобов’язана неприбуткова благодійна організація проводити обов’язковий аудит фінансової звітності та оприлюднювати річну ФЗ та річну консолідовану ФЗ разом з аудиторським висновком?

Підприємства, які зобов’язані проходити обов’язковий аудит та оприлюднювати річну ФЗ та річну консолідовану ФЗ разом з аудиторським висновком, визначені у ст. 14 Закону про бухоблік. Наш довідник з цього питання див. тут.

По-перше, це підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб’єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях – не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом (абз.1 ч.3 ст.14 Закону про бухоблік). Публічне акціонерне товариство - акціонерне товариство, щодо акцій якого здійснено публічну пропозицію та/або акції якого допущені до торгів на організованому ринку капіталу (п. 26 ч. 1 ст. 2 Закону про АТ). Суб'єкт природної монополії - суб'єкт господарювання (юридична особа) будь-якої форми власності, який виробляє (реалізує) товари на ринку, що перебуває у стані природної монополії. Зведений перелік суб'єктів природних монополій див. тут.

Як бачимо з цього, благодійна організація не може належати до таких підприємств.

По-друге, це великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, середні підприємства, інші фінансові установи та недержавні пенсійні фонди, що належать до мікропідприємств та малих підприємств, малі підприємства, що є суб’єктами господарювання державного сектору економіки – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом (абз. 2-4 ст.14 Закону про бухоблік). Класифікацію підприємств див. тут.

Благодійна організація може належати до великих або середніх підприємств, зокрема, за балансовою вартістю активів та середньою кількістю працівників.

По-третє, державні і комунальні унітарні підприємства, господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50% акцій  (часток) належать державі чи територіальній громаді, а також господарські товариства, 50% і більше акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави чи територіальної громади в яких становить 100% (п. 8 ст. 73, п. 8 ст. 78, п. 3 ст.90 ГКУ). Благодійна організація не належить до таких підприємств.

По-четверте, материнські підприємства великої групи, які не належать до категорії великих підприємств (крім суб’єктів інвестиційної діяльності, які не складають консолідовану фінансову звітність відповідно до міжнародних стандартів) та материнські підприємства, які одночасно є дочірніми підприємствами та відповідно до вимог НП(С)БО та МСФЗ не подають консолідовану фінансову звітність – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом (абз. 6-7 ст. 14 Закону про бухоблік). Теоретично благодійна організація може належати до цієї групи.

Як бачимо, щодо благодійної організації може виконуватись друга або четверта умови для обов’язкового щорічного аудиту. Якщо так, то вона зобов’язана проходити обов’язковий аудит та оприлюднювати річну ФЗ та річну консолідовану ФЗ разом з аудиторським висновком не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом.

А якщо неприбуткова організація не підпадає під жодну із зазначених умов, і при цьому її установчими документами не передбачено проведення обов’язкового аудиту фінансової звітності, то такої необхідності немає.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як оприбуткувати придбаний ОЗ, який доставлено Новою поштою?
    ТОВ придбало основний засіб (ОЗ). Постачальник відправив ОЗ Новою поштою. Дата накладної та дата відправки ОЗ – 29.05.24 р., дата отримання ТОВ – 03.06.24 р. Оплачує доставку отримувач. Нова пошта виставить акт наданих послуг 10.06.24 р. Як оприбуткувати і ввести в експлуатацію цей основний засіб та якими датами?
    17.07.202431
  • Бухоблік та ПДВ при переведенні боргу
    Підприємство "А" перерахувало аванс підприємству "Б", відобразило ПК з ПДВ. Далі "А" відвантажило "Б" товари, нарахувавши ПЗ з ПДВ. Потім підприємство "А" отримало аванс від підприємства "В" та відобразило ПЗ з ПДВ. Нарешті, на підставі укладеного договору переведення боргу підприємство "В" закриває борги підприємства "Б" перед підприємством "А". Як відобразити це в бухобліку підприємства "А"? Що з ПДВ?
    17.07.2024433
  • Облік інвестиційних сертифікатів платником ЄП IV групи
    Сільгосппідприємство - платник ЄП групи IV придбало у нерезидента інвестиційні сертифікати. Які податкові наслідки?
    17.07.20246
  • Облік та оподаткування ліквідації основних засобів
    Вийшов з ладу зарядний пристрій (ОЗ). Оформлені документи на списання: службова записка, акт сервісного центру, протокол комісії, акт списання. Зарядний пристрій ремонту не підлягає, запчастини використовуватися не будуть. Чи можна передати його сервісному центру на утилізацію чи вказати, що ОЗ пошкоджений, використовуватися не буде і списати?
    15.07.202463
  • Придбали ОВДП на вторинному ринку: нюанси обліку та оподаткування
    ТОВ придбало на вторинному ринку ОВДП 27.12.2023 р. Вартість – 350000 грн (20 шт за ціною 500$, курс НБУ 35₴ за 1$). Послуги торговця – 5000 грн. ТОВ планує продати ОВДП 01.10.2024 р. до їх погашення або утримувати до погашення. Як відобразити ці операції в обліку? Які нюанси оподаткування даної операції?
    15.07.202430