В даній ситуації підприємство надало коштами благодійну допомогу військовій частині, але за дорученням, згідно письмового звернення військової частини, кошти перераховані на рахунок ФОП.
Документами тут будуть письмове звернення (лист) військової частини, платіжна інструкція на перерахування коштів ФОП і виписка банку. Про здійснену оплату підприємство може повідомити військову частину в порядку, погодженому між сторонами. Наприклад, військовій частині може бути надано копію платіжної інструкції тощо.
На підставі цих документів оплата благодійної допомоги відображається проведеннями:
- Дт 685 Кт 311 — 50 000 грн (оплата за дорученням військової частини, тому контрагентом на субрахунку 685 буде значитися військова частина, а на ФОП);
- Дт 949 Кт 685 — 50 000 грн (відображено списання наданої благодійної допомоги до складу витрат).
Оплата коштів ФОП в додатку 4ДФ не відображається. Тому що підприємство не виплачувало дохід ФОП, а здійснило оплату ФОП за дорученням військової частини. Тож контрагентом для підприємства виступає військова частина, а не ФОП.
Вартість наданої допомоги зменшує фінрезультат до оподаткування, який є основною для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток (див. пп. 134.1.1 ПКУ). Причому податкова різниця за пп. 140.5.9 ПКУ, на наш погляд, не застосовується, згідно з пп. 69.6 підр. 10 розд. ХХ ПКУ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити