• Посилання скопійовано

Як ФОПу обліковувати вартість поштової доставки товару покупцям?

ФОП продає товари через інтернет-магазин. У разі вибору покупцем доставки поштою та повної передплати, вартість доставки автоматично додається до загальної вартості замовлення. ФОП отримує від покупця оплату за доставку і потім сплачує її перевізнику під час відправки товару покупцю. Самостійно ФОП послуги доставки не надає, тільки через перевізників. Всі оплати ФОП проводить через РРО у повній сумі. Чи повинен ФОП у фіскальному чеку виокремлювати вартість товару і вартість доставки? Чи потрібно додати КВЕД доставки товарів?

На нашу думку, якщо вартість доставки окремо не виділяється в чеку, а збільшує ціну самого товару, то таке збільшення ціни потрібно розглядати як збільшення доходів саме від продажу товарів, а не від послуг доставки.

Взагалі, продажна ціна товару повинна відшкодовувати ФОПу всі витрати, понесені на такий продаж, в тому числі і витрати на пересилання чи доставку товару покупцю. Тобто ФОП витрачає власні кошти на закупівлю товару, підготовку його до продажу, утримання магазину, на пересилання товару покупцю і т.п., а кінцева ціна продажу товарів повинна відшкодувати йому всі ці витрати і забезпечити певний прибуток, заради якого ФОП і веде підприємницьку діяльність. При цьому ціну товару не потрібно розкладати на витрати, які несе ФОП: приміром, відшкодування покупцями витрат на оплату хостингу інтернет-магазину зовсім не означає, що у ФОПа з’явився такий вид діяльності, як хостинг. Так само і з доставкою – це витрати продавця, а не дохід від послуг пересилання товарів.

Така ж ситуація виникає, якби ФОП сам доставляв товар покупцям, а для відшкодування своїх транспортних витрат відповідно збільшив ціну товарів, окремо не зазначаючи вартість доставки в рахунках на оплату покупцям. Тут теж не з’являється новий від діяльності, адже транспортування товару входить до операції з його продажу, якщо продавець пообіцяв доставити товар покупцю і це зафіксовано в умовах договору.

Отже, на нашу думку, ФОП може збільшувати ціну товару на власний розсуд, в тому числі і на суму понесених витрат з його доставки покупцю (поштою або власними силами – ситуація від цього не змінюється). При цьому в рахунках та фіскальних чеках зазначається саме ціна товару без виокремлення витрат ФОПа, понесених на продаж такого товару, зокрема, без виокремлення вартості доставки.

Відповідно, і додавати новий КВЕД не потрібно.

Повторимо, що це наша думка, яка є одним з можливих варіантів роботи.

Також ФОП може працювати за іншою схемою: окремо зазначати вартість доставки товару в рахунках та чеках. Знову ж таки на нашу думку, таке відшкодування витрат на доставку теж можна вважати доходом від продажу товарів, оскільки ФОП сам не доставляє товар (тобто не веде поштову діяльність як таку), а замовляє послуги доставки у поштового оператора. Втім, податківці можуть бути налаштовані занадто фіскально і дорікати ФОПу тим, що у нього немає окремого КВЕДа для доходів від «доставки» товарів. Щоб не сперечатися з ними, можна додати цей КВЕД.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Формулювання в Акті на списання та безоплатну передачу комп’ютерної техніки
    Комунальне підприємство має на балансі повністю замортизовану та морально застарілу комп’ютерну техніку. За рішенням засновника (місцевої ради) ця техніка буде або списана з балансу, або безоплатно передана іншому підприємству. Яке обґрунтування писати в актах на списання, на передачу?
    21.11.202412
  • Як привести у відповідність показники рівнемірів-лічильників з даними бухобліку пального?
    Підприємство є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального (дизпаливо) виключно для власного споживання у своїй виробничій діяльності. В результаті інвентаризації виявлені розбіжності між даними бухобліку та даними рівнемірів – лічильників на акцизних складах підприємства. Як привести у відповідність дані бухобліку з показниками витратомірів-лічильників? Якими документами оформити?
    20.11.202421
  • Виготовлення та безоплатна передача продукції ЗСУ за благодійні кошти
    Підприємство на загальній системі оподаткування отримало кошти благодійної допомоги, за які виготовило запчастини для БПЛА (що є видом діяльності підприємства), і передало безоплатно військовій частині за актом приймання-передачі. Як обліковувати благодійну допомогу та безоплатну передачу запчастин?
    19.11.202426
  • Бухоблік «держдивідендів» у комунальному підприємстві
    Комунальне підприємство виплачує частину чистого прибутку засновнику – міськраді. Який порядок відображення в бухобліку комунального підприємства?
    15.11.202413
  • Що робити з активом утримуваним для продажу, коли минув рік?
    На балансі компанії на рахунку 286 обліковується об'єкт нерухомості, який було придбано шляхом реалізації права заставоутримувача. Підприємство здійснило оцінку майна. Результат - необхідність дооцінки. В найближчий рік об'єкт реалізовувати не планується. Як відобразити дооцінку об'єкта? Які податкові наслідки?
    14.11.202442