• Посилання скопійовано

Як ФОПу обліковувати вартість поштової доставки товару покупцям?

ФОП продає товари через інтернет-магазин. У разі вибору покупцем доставки поштою та повної передплати, вартість доставки автоматично додається до загальної вартості замовлення. ФОП отримує від покупця оплату за доставку і потім сплачує її перевізнику під час відправки товару покупцю. Самостійно ФОП послуги доставки не надає, тільки через перевізників. Всі оплати ФОП проводить через РРО у повній сумі. Чи повинен ФОП у фіскальному чеку виокремлювати вартість товару і вартість доставки? Чи потрібно додати КВЕД доставки товарів?

На нашу думку, якщо вартість доставки окремо не виділяється в чеку, а збільшує ціну самого товару, то таке збільшення ціни потрібно розглядати як збільшення доходів саме від продажу товарів, а не від послуг доставки.

Взагалі, продажна ціна товару повинна відшкодовувати ФОПу всі витрати, понесені на такий продаж, в тому числі і витрати на пересилання чи доставку товару покупцю. Тобто ФОП витрачає власні кошти на закупівлю товару, підготовку його до продажу, утримання магазину, на пересилання товару покупцю і т.п., а кінцева ціна продажу товарів повинна відшкодувати йому всі ці витрати і забезпечити певний прибуток, заради якого ФОП і веде підприємницьку діяльність. При цьому ціну товару не потрібно розкладати на витрати, які несе ФОП: приміром, відшкодування покупцями витрат на оплату хостингу інтернет-магазину зовсім не означає, що у ФОПа з’явився такий вид діяльності, як хостинг. Так само і з доставкою – це витрати продавця, а не дохід від послуг пересилання товарів.

Така ж ситуація виникає, якби ФОП сам доставляв товар покупцям, а для відшкодування своїх транспортних витрат відповідно збільшив ціну товарів, окремо не зазначаючи вартість доставки в рахунках на оплату покупцям. Тут теж не з’являється новий від діяльності, адже транспортування товару входить до операції з його продажу, якщо продавець пообіцяв доставити товар покупцю і це зафіксовано в умовах договору.

Отже, на нашу думку, ФОП може збільшувати ціну товару на власний розсуд, в тому числі і на суму понесених витрат з його доставки покупцю (поштою або власними силами – ситуація від цього не змінюється). При цьому в рахунках та фіскальних чеках зазначається саме ціна товару без виокремлення витрат ФОПа, понесених на продаж такого товару, зокрема, без виокремлення вартості доставки.

Відповідно, і додавати новий КВЕД не потрібно.

Повторимо, що це наша думка, яка є одним з можливих варіантів роботи.

Також ФОП може працювати за іншою схемою: окремо зазначати вартість доставки товару в рахунках та чеках. Знову ж таки на нашу думку, таке відшкодування витрат на доставку теж можна вважати доходом від продажу товарів, оскільки ФОП сам не доставляє товар (тобто не веде поштову діяльність як таку), а замовляє послуги доставки у поштового оператора. Втім, податківці можуть бути налаштовані занадто фіскально і дорікати ФОПу тим, що у нього немає окремого КВЕДа для доходів від «доставки» товарів. Щоб не сперечатися з ними, можна додати цей КВЕД.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

 • Прийняття однотипних ОЗ з різними сумами в одному самостійно розробленому акті
  Після втрати чинності наказу №352 ТОВ розробило власні форми для первинного обліку ОЗ. Через великий обсяг введення в експлуатацію однотипних ОЗ, які відрізняються маркуванням та сумою, і на які складаються окремі акти, планується розробити бланк акту для введення в експлуатацію більше ніж одного ОЗ. Чи не буде порушенням законодавства введення в експлуатацію декількох ОЗ одним актом?
  Сьогодні 11:037
 • Як встановити експлуатаційні норми пробігу шин?
  Придбали новий автомобіль Рено Дастер. Як встановити експлуатаційну норму пробігу шин, якщо в Експлуатаційних нормах №488 не вказано модель машини і шин 215/65 R16 Continental Conticrosscontact LX 2, які плануємо докупати додатково?
  27.09.202351
 • Нематеріальні активи не використовуються: що в обліку?
  ТОВ передавало у користування ПЗ, а також отримувало роялті за видачу невиключної ліцензії на інше ПЗ. Виключні майнові права на обидва продукта обліковуються на субрахунку 127 та амортизуються. В серпні 2023тр. замовник цих продуктів збанкрутів, ТОВ перестало отримувати за ними дохід. Що з амортизацією цих НМА? Чи потрібно їх консервувати або виводити з експлуатації?
  27.09.202335
 • Облік безоплатно експортованого зразка продукції
  Підприємство відправляє за кордон вироблений своїми силами зразок рекламної продукції. Відправка через міжнародну кур'єрську службу, зареєстровану в Україні. Оплата за доставку в гринях. Зразок поставляється безкоштовно. Як відобразити у бухобліку?
  21.09.2023321
 • Забезпечення інструментом робітника за договором ЦПХ
  На підприємстві виконують роботу робітники за договором ЦПХ. В договорі прописані умови, що робітнику можуть надаватися для роботи інструменти підприємства. Яким документом оформити видачу інструментів, які перебувають на обліку як МНМА? Чи можна скласти Акт внутрішнього переміщення МНМА?
  21.09.202338