• Посилання скопійовано

Як ФОПу обліковувати вартість поштової доставки товару покупцям?

ФОП продає товари через інтернет-магазин. У разі вибору покупцем доставки поштою та повної передплати, вартість доставки автоматично додається до загальної вартості замовлення. ФОП отримує від покупця оплату за доставку і потім сплачує її перевізнику під час відправки товару покупцю. Самостійно ФОП послуги доставки не надає, тільки через перевізників. Всі оплати ФОП проводить через РРО у повній сумі. Чи повинен ФОП у фіскальному чеку виокремлювати вартість товару і вартість доставки? Чи потрібно додати КВЕД доставки товарів?

На нашу думку, якщо вартість доставки окремо не виділяється в чеку, а збільшує ціну самого товару, то таке збільшення ціни потрібно розглядати як збільшення доходів саме від продажу товарів, а не від послуг доставки.

Взагалі, продажна ціна товару повинна відшкодовувати ФОПу всі витрати, понесені на такий продаж, в тому числі і витрати на пересилання чи доставку товару покупцю. Тобто ФОП витрачає власні кошти на закупівлю товару, підготовку його до продажу, утримання магазину, на пересилання товару покупцю і т.п., а кінцева ціна продажу товарів повинна відшкодувати йому всі ці витрати і забезпечити певний прибуток, заради якого ФОП і веде підприємницьку діяльність. При цьому ціну товару не потрібно розкладати на витрати, які несе ФОП: приміром, відшкодування покупцями витрат на оплату хостингу інтернет-магазину зовсім не означає, що у ФОПа з’явився такий вид діяльності, як хостинг. Так само і з доставкою – це витрати продавця, а не дохід від послуг пересилання товарів.

Така ж ситуація виникає, якби ФОП сам доставляв товар покупцям, а для відшкодування своїх транспортних витрат відповідно збільшив ціну товарів, окремо не зазначаючи вартість доставки в рахунках на оплату покупцям. Тут теж не з’являється новий від діяльності, адже транспортування товару входить до операції з його продажу, якщо продавець пообіцяв доставити товар покупцю і це зафіксовано в умовах договору.

Отже, на нашу думку, ФОП може збільшувати ціну товару на власний розсуд, в тому числі і на суму понесених витрат з його доставки покупцю (поштою або власними силами – ситуація від цього не змінюється). При цьому в рахунках та фіскальних чеках зазначається саме ціна товару без виокремлення витрат ФОПа, понесених на продаж такого товару, зокрема, без виокремлення вартості доставки.

Відповідно, і додавати новий КВЕД не потрібно.

Повторимо, що це наша думка, яка є одним з можливих варіантів роботи.

Також ФОП може працювати за іншою схемою: окремо зазначати вартість доставки товару в рахунках та чеках. Знову ж таки на нашу думку, таке відшкодування витрат на доставку теж можна вважати доходом від продажу товарів, оскільки ФОП сам не доставляє товар (тобто не веде поштову діяльність як таку), а замовляє послуги доставки у поштового оператора. Втім, податківці можуть бути налаштовані занадто фіскально і дорікати ФОПу тим, що у нього немає окремого КВЕДа для доходів від «доставки» товарів. Щоб не сперечатися з ними, можна додати цей КВЕД.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство приймає участь в декількох аукціонах щодо оренди та придбання нерухомості державної та комунальної власності. Як відобразити в обліку сплату реєстраційного та гарантійного внеску?
    26.04.202410
  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024171
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.2024289
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202429
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202453