• Посилання скопійовано

Облік прощення та пролонгації частини поворотної фіндопомоги

Підприємство у 2020 році на три роки отримало поворотну фіндопомогу від фізособи. В обліку вона дисконтувалася. Чи можуть сторони частину цієї допомоги простити, а іншу пролонгувати ще на три роки? Як відобразити в обліку?

Так, сторони можуть внести зміни до первісного договору надання поворотної фіндопомоги, якими визнати прощення частини боргу, а для іншої частини пролонгувати строк ще на три роки.

Чинне законодавство не містить заборони щодо укладення таких угод. Якщо строк пролонгації більше року, то пролонгована частина поворотної фіндопомоги також підлягає дисконтуванню.

Бухгалтерські проведення в даній ситуації дивимося в таблиці.

Таблиця

№з/п

Зміст господарської операції

Кореспондуючі рахунку

дебет

кредит

Отримання довгостроковї поворотної фіндопомоги

1

Отримана допомога на банківський рахунок

311

505

2

Нараховано дисконт

505

733

Нарахування амортизації дисконту перші два роки, крім останнього

3

Амортизація дисконту за перший рік

952

505

4

Амортизація дисконту за другий рік

952

505

Переведення заборгованості до складу поточної

5

31.12.2022 р. заборгованість переведена до складу поточної

505

611

Нарахування амортизації за останній рік в день закінчення строку допомоги

6

Амортизація дисконту за третій рік

952

611

Прощення частини заборгованості

7

Прощена частина заборгованості

611

718

Пролонгація частини заборгованості

8

Пролонгована заборгованість

611

505

9

Нараховано дисконт

505

733

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 139 грн/міс

Передплатити

Автор: Золотухін Олександр

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Збирання кукурудзи перенесено на наступний рік: як відобразити в обліку та звітності?
    Сільськогосподарське підприємство (суб’єкт малого підприємництва) посіяло кукурудзу у 2025 році. Частину операцій збирання, перевезення та послуг елеватора перенесено на січень 2026 року. Як правильно відобразити ці витрати в бухобліку, розрахувати собівартість та показати у звітності?
    Сьогодні 10:1620
  • Погашення простроченої валютної заборгованості
    Підприємство має прострочену кредиторську заборгованість. Чи можливо погасити вказану прострочену кредиторську заборгованість? Чи зобов’язане підприємство списати кредиторську заборгованість після спливу строку позовної давності?
    Сьогодні 09:2223
  • Зміна категорії підприємства: як застосувати правило «двох років» та коли переходити на МСФЗ?
    Підприємство визначає період переходу на обов’язковий аудит та складання фінзвітності за МСФЗ. За критеріями Закону про бухоблік у 2021–2022 роках воно було мікропідприємством, у 2023 році - середнім, у 2024–2025 роках за показниками відповідає великому. Виникає питання застосування ч. 2 ст. 2 Закону про бухоблік щодо правила «двох років поспіль»: яку категорію слід вважати актуальною у 2025 році та з якого періоду виникає обов’язок аудиту і переходу на МСФЗ?
    Сьогодні 07:1238
  • Облік зарплати директора (єдиного працівника) у ТОВ: розподіл між рахунками 23 та 92
    Є ТОВ з одним працівником - це директор. Підприємство реалізує консультаційні послуги з питань інформатизації. Фактично директор як сам надає послуги, так і виконує адміністративну роботу – керує підприємством. Заробітню плату директора відносити на рахунок 92 чи 23? Можливо, зарплату слід якось розділяти між 92 і 23? Якщо розділяти, то які варіанти можливі?
    03.02.202656
  • Облік витрат простою та амортизації на СТО
    СТО обліковує витрати виробничої собівартості на рахунку 23. У січні 2026 року замовлень не було, фактично простій, рахунок 23 не закривається. Чи можна виплачений простій (2/3 окладу + ЄСВ) списати на субрахунок 949? Що робити з амортизацією обладнання, нарахованою на рахунок 23?
    03.02.202620