• Посилання скопійовано

Повернення допомоги у вигляді майна благодійному фонду: які податкові наслідки?

Які податкові наслідки, якщо майно, яке було надано як благодійна допомога, повернуть благодійному фонду, надавачу цієї благодійної допомоги? У договорі про надання благодійної допомоги передбачене повернення майна за умови невиконання поставлених завдань

Насамперед зазначимо, що відповідно до ст. 1 Закону №5073:

  • благодійник — це дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права (у тому числі благодійна організація), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності;
  • бенефіціар - набувач благодійної допомоги (фізична особа, неприбуткова організація або територіальна громада), що одержує допомогу від одного чи кількох благодійників для досягнення цілей.

Таким чином, стає зрозумілим, що благодійний фонд надав допомогу у вигляді майна фізособі, яка скориставшись пунктом договору про повернення майна, повернула її благодійнику.  

Тож, розглянемо податкові наслідки у благодійника через повернення майна фізособою. 

Відповідно до п. 17 П(С)БО 15, отримане цільове фінансування визнається доходом протягом тих періодів, в яких були зазнані витрати, пов'язані з виконанням умов цільового фінансування.

Якщо фізособа  повертає  допомогу, то благодійний фонд на суму повернутої допомоги має зменшити витрати з одночасним зменшенням доходів і збільшенням залишків цільового фінансування.

Звертаємо увагу, що порядок подальшого використання повернутої допомоги має бути передбачений установчими документами та/або внутрішніми розпорядчими документами управлінського персоналу, а порядок відображення в бухгалтерському обліку - обраною обліковою політикою благодійного фонду.

У Додатку 4ДФ до об’єднаної звітності благодійний фонд (як податковий агент) відображає суму такого повернення з від’ємним значенням, за будь-який наступний податковий період, протягом якого відбулося таке повернення.

Інші податкові наслідки у благодійного фонду відсутні.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як вести облік води, добутої із власної свердловини?
    Підприємство має власну свердловину на воду, яку використовує для виробництва бетонних сумішей. Як обліковувати видобуту воду та її використання у виробництві? Зокрема, чи можна її обліковувати на 201 рахунку (разом з іншою сировиною), чи обов'язково використовувати 23 рахунок (допоміжне виробництво)? Якими внутрішніми документами краще оформити сам видобуток води та передачу її у виробництво?
    10.07.202513
  • Розроблено програмний код: до якої групи НМА віднести?
    Стороння організація розробила підприємству програмний код вартістю 192 000 грн. До якої групи НМА віднести і які строки використання?
    09.07.202526
  • Допомога від Mercy Corps для ФОП-ВПО: оподаткування та облік
    Чи включається до доходу та чи оподатковується цільова благодійна допомога, отримана ФОП-"єдиноподатником" ІІ групи (який є ВПО) на свій підприємницький рахунок від іноземної неурядової організації "Mercy Corps", яка відобразила цю виплату в звітності з ознакою доходу "190"?
    07.07.202511
  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    03.07.202520
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202534