Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Бухоблік податкових зобов’язань з акцизного податку виробника пива

Підприємство - виробник пива, яким торгує також уроздріб. Як відобразити в бухобліку податкові зобов’язання з акцизного податку, відображені в гр. 16 додатку 1 і в графі 5 додатку 6 до акцизної декларації?

Додаток 1 «Розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції) (крім транспортних засобів), на які встановлено специфічні ставки акцизного податку (крім операцій, визначених пп. 213.1.9, 213.1.11, 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу)».

В графі 16 додатка 1 відображається сума податкового зобов’язання з акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету.

Додаток 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів»

В графі 5 додатку 6 відображається сума податкового зобов’язання з акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету.

Відповідно до пп. 14.1.4 ПКУ, акцизний податок - непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).

Відповідно до п. 7 НП(С)БО 15 дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - загальний дохід (виручка) від реалізації продукції, товарів, робіт або послуг без вирахування наданих знижок, повернення раніше проданих товарів та непрямих податків і зборів (податку на додану вартість, акцизного збору тощо).

Поряд з цим, згідно з п. 6.1 НП(С)БО 15 не визнаються доходами такі надходження від інших осіб, як сума податку на додану вартість, акцизів, інших податків і обов'язкових платежів, що підлягають перерахуванню до бюджету й позабюджетних фондів.

В бухгалтерському обліку інформація про розрахунки підприємства за акцизним податком узагальнюється на субрахунку 641 «Розрахунки за податками».

З наведеного випливає, що акцизний податок – це податок, який додається до ціни товару. Сплачує цей податок у ціні продажу покупець. Але цей податок перераховується до бюджету.

Тобто, сплачує акцизний податок покупець на рахунок продавця, а продавець отриманий від покупця податок повинен перерахувати до бюджету. Таким чином, акцизний податок проходить через облік підприємства транзитом – від покупця до бюджету.

В бухгалтерському обліку такий податок включається до загального доходу, але не визнається доходом. З точки зору бухгалтерських проводок ця дилема вирішується наступним чином:

  • Дт 311, 301 Кт 70 – продаж продукції, на загальну продажну вартість, з урахуванням як ПДВ, так і акцизу;
  • Дт 70 Кт 641(ПДВ) – нараховано ПЗ з ПДВ;
  • Дт 70 Кт 641(Акциз) – нараховано ПЗ з акцизного податку;
  • Дт 70 Кт 791 – дохід від продажу віднесено на фінрезультати;
  • Дт 641(Акциз) Кт 311 – перераховано до бюджету ПЗ з акцизного податку.

Такими проводками відображається ПЗ з акцизного податку, як за даними додатку 1, так і додатку 6 до декларації акцизного податку.

Відтак акцизний податок до собівартості виробленого пива не відноситься.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Акциз , Алкоголь , Торгівля , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі