Додаток 1 «Розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції) (крім транспортних засобів), на які встановлено специфічні ставки акцизного податку (крім операцій, визначених пп. 213.1.9, 213.1.11, 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу)».
В графі 16 додатка 1 відображається сума податкового зобов’язання з акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету.
Додаток 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів»
В графі 5 додатку 6 відображається сума податкового зобов’язання з акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету.
Відповідно до пп. 14.1.4 ПКУ, акцизний податок - непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).
Відповідно до п. 7 НП(С)БО 15 дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - загальний дохід (виручка) від реалізації продукції, товарів, робіт або послуг без вирахування наданих знижок, повернення раніше проданих товарів та непрямих податків і зборів (податку на додану вартість, акцизного збору тощо).
Поряд з цим, згідно з п. 6.1 НП(С)БО 15 не визнаються доходами такі надходження від інших осіб, як сума податку на додану вартість, акцизів, інших податків і обов'язкових платежів, що підлягають перерахуванню до бюджету й позабюджетних фондів.
В бухгалтерському обліку інформація про розрахунки підприємства за акцизним податком узагальнюється на субрахунку 641 «Розрахунки за податками».
З наведеного випливає, що акцизний податок – це податок, який додається до ціни товару. Сплачує цей податок у ціні продажу покупець. Але цей податок перераховується до бюджету.
Тобто, сплачує акцизний податок покупець на рахунок продавця, а продавець отриманий від покупця податок повинен перерахувати до бюджету. Таким чином, акцизний податок проходить через облік підприємства транзитом – від покупця до бюджету.
В бухгалтерському обліку такий податок включається до загального доходу, але не визнається доходом. З точки зору бухгалтерських проводок ця дилема вирішується наступним чином:
- Дт 311, 301 Кт 70 – продаж продукції, на загальну продажну вартість, з урахуванням як ПДВ, так і акцизу;
- Дт 70 Кт 641(ПДВ) – нараховано ПЗ з ПДВ;
- Дт 70 Кт 641(Акциз) – нараховано ПЗ з акцизного податку;
- Дт 70 Кт 791 – дохід від продажу віднесено на фінрезультати;
- Дт 641(Акциз) Кт 311 – перераховано до бюджету ПЗ з акцизного податку.
Такими проводками відображається ПЗ з акцизного податку, як за даними додатку 1, так і додатку 6 до декларації акцизного податку.
Відтак акцизний податок до собівартості виробленого пива не відноситься.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити