• Посилання скопійовано

Оплата ремонту авто за кордоном корпоративною карткою та страхове відшкодування

Директор за кордоном здійснив розрахунок корпоративною карткою в сумі 2 000,00 EUR за заміну лобового скла автомобіля та подав авансовий звіт. Страхова компанія погодила дані витрати і повернула кошти підприємству на інший рахунок, ніж той, до якого емітовано картку. Як відобразити це в бухобліку?

Нагадаємо, що на даний момент операція з оплати ремонту автомобіля на суму 2000 євро не підпадає під валютне регулювання та не порушує приписи нормативних документів – див. тут.

Також звертаємо увагу, що так звана «корпоративна картка» належить самому підприємству, хоча вона й емітується на фізичну особу – працівника. Найчастіше це керівник підприємства та його заступники.

Платіжна картка може емітуватися до будь-якого рахунку підприємства, зараз немає відмінностей між рахунком, до якого емітована картка, і до якого – ні. На практиці зазвичай для користування платіжними картками відкривають окремі рахунки, щоб обмежити суми коштів підприємства, які доступні для держателів корпоративних карток.

Докладно про корпоративні картки ми писали тут.

В даному випадку маємо дві різні господарські операції:

  1. Оплата ремонту автомобіля з корпоративної картки;
  2. Отримання страхового відшкодування від страхової компанії.

Операції не пов’язані між собою, їх облік не залежить від того, що кошти витрачено з одного рахунка, а компенсація отримана на інший.

Бухоблік операцій див. у таблиці. У прикладі показано отримання страхового відшкодування в розмірі 100% понесених витрат. 2000 євро за умовним курсом 31 грн/євро становить 62000 грн. Курсові різниці у прикладі не розглядаються.

Таблиця

Зміст господарської операції

Дт

Кт

Сума, грн

Оплата ремонту автомобіля з корпоративної картки

372

311/рахунок картки

62000

Затверджено авансовий звіт директора та віднесено на витрати оплату ремонту автомобіля

92

372

62000

Нараховано суму страхового відшкодування (акт, сертифікат страхової компанії)

375

746

62000

Отримано суму страхового відшкодування на основний рахунок підприємства

311/основний рахунок

375

62000

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    Сьогодні 13:146
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202529
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025207
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025632
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202541