• Посилання скопійовано

Як обліковувати витрати на передпродажну підготовку товарів?

Підприємство купує готову продукцію у виробника оптом (в рулонах), потім розрізає на необхідні частини, запаковує та продає далі. Чи можна назвати цей процес виробництвом? Як обліковувати ці операції?

В оптовій та роздрібній торгівлі є така операція, як підготовка товарів до продажу. Витрати на таку підготовку передбачені у складі витрат на збут – див. п. 19 НП(С)БО 16.

Якщо товари надходять від постачальника (виробника) у непідготовленому до подальшої реалізації стані (наприклад, у великогабаритній тарі, навалом, розібраними, не укомплектованими, в інших одиницях виміру тощо). Тому такі товари вимагають передпродажної підготовки, яка фактично є продовженням процесу виробництва у сфері обігу.

Попередня підготовка товарів до продажу — це комплекс операцій, які виконуються з товаром перед подальшим продажем і спрямовані на доведення товару до повної готовності для продажу покупцям. Усі операції попередньої підготовки товарів до продажу поділяють на загальні, яких потребує будь-який товар, і специфічні, які обумовлені конкретними особливостями окремого товару.

Загальні операції попередньої підготовки товарів до продажу – це як правило, розпаковування товарів, надання їм товарного вигляду, сортування, перевірка цін та маркування товарів (заповнення ярликів, цінників на товар), комплектування товарних наборів і підготовку товарів до подачі на робоче місце продавця тощо.

До специфічних операцій підготовки товарів до продажу відносять операції, необхідність виконання яких обумовлюється специфікою конкретних товарів. Прикладом таких операцій можуть бути фасування, попереднє нарізання товарів, розрубування, усунення дрібних дефектів, попереднє групування дрібноштучних виробів, настроювання, перевірка якості дії, комплектності і випробування, очищення тощо. В даному випадку це розрізання великих рулонів на частини та запаковування нарізаних частин товару.

Для обліку витрат на збут передбачено однойменний рахунок 93, на якому й накопичуються витрати на розрізання та пакування рулонів для подальшого продажу:

  • Дт 93 Кт 13, 20, 22, 66, 65, 63 тощо – власне витрати: знос ОЗ, витрати матеріалів та МШП, заробітна плата з нарахуваннями, послуги сторонніх осіб тощо;
  • Дт 791 Кт 93 – списання витрат на збут на фінансовий результат в кінці звітного періоду.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202524
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025236
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.202534
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202531
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202529