Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Витрати на участь у тендерах на право оренди сільгоспземлі: як облікувати?

Сільгосппідприємство - платник податку на прибуток брало участь у тендерах на отримання права оренди сільгоспземель державної та комунальної власності, сплачуючи кошти організаторам на підготовку лота, на організацію та проведення торгів, гарантійні та реєстраційні внески. Як обліковувати всі ці витрати?

Згідно з п. 7 П(С)БО 16, витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. Витрати, які неможливо прямо пов’язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.

Сільгосппідприємство понесло витрати на придбання права оренди сільгоспземель. Надалі такі ділянки протягом строку оренди будуть використовуватися в господарській діяльності сільгосппідприємства, очевидно, для вирощування сільгосппродукції.

Тобто, тендерні витрати понесені для того, щоб отримати земельні ділянки, на яких виростити сільгосппродукцію і отримати дохід від її реалізації. Це означає, що до складу бухгалтерських витрат тендерні витрати мають потрапити під час реалізації сільгосппродукції, вирощеної на орендованих землях.

Для цього понесені тендерні витрати мають списуватися на рахунок 39 «Витрати майбутніх періодів», і розподілятися протягом строку оренди на рахунок 91 (Дт 91 Кт 39) (якщо орендовані земельні ділянки використовуються для вирощування різних культур) чи на рахунок 23 (Дт 23 Кт 39) (якщо на орендованих ділянках вирощується одна культура). У разі списання на рахунок 91, витрати з цього останнього розподіляються на собівартість культур, вирощених на орендованих земельних ділянках (Дт 23 Кт 91).

Розподіл може здійснюватися подібно до того, як нараховується амортизація ОЗ за прямолінійним методом. 

Надалі тендерні витрати будуть одним з елементів виробничої собівартості сільгосппродукції (Дт 27 Кт 23). При продажу цієї продукції вони зменшать фінрезультат до оподаткування у складі собівартості проданої сільгосппродукції (Дт 901 Кт 27; Дт 791 Кт 901). 

Якщо гарантійні платежі, сплачені сільгосппідприємством, підлягають поверненню, їх обліковують таким чином:

  • Дт 377 Кт 311 – перераховано платіж;
  • Дт 311 Кт 377 – повернено платіж.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Витрати , Сільське господарство , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі