Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Переведення посівів в сідеральний пар: як облікувати?

ФГ - платник ЄП 4 групи з ПДВ у 2020 році посіяло кукурудзу на зерно. Але оскільки на стеблах не сформувався початок, вирішено посіви перевести в сидеральний пар і понесені затрати залишити у незавершеному виробництві. Який облік, оформлення даної операції?

Сидеральний пар – це використання посівів у якості добрива під культури наступного року. Фактично посіви зароблюють (переорюють) у грунт.

В такому разі витрати поточного року на сидерування мають відображатися у вартості незавершеного виробництва майбутньої культури, яку вирощуватимуть на відповідних ділянках наступного року.

Причому нормативними документами зазначені питання не встановлюються, а тому мають визначатися виключно ФГ. Наприклад, голова ФГ може видати розпорядчий документ, в якому обгрунтувати неможливість подальшого вирощування кукурудзи на зерно і переведення посівів у сидеральний пар. До наказу може додаватися документ, складений спеціалістами ФГ, наприклад, агрономом тощо, в якому наводиться інформація про обстеження земельних ділянок з посівами кукурудзи і дається висновок про необхідність сидерування. До Акту, наказу можуть додаватися і фото-, відеоматеріали, які підтверджують наведену інформацію.

На підставі цих документів бухгалтер складає бухгалтерську довідку і робить проведення в бухгалтерському обліку: Дт 23 (незавершене виробництво культури наступного року) Кт 23 (кукурудза на зерно).

В податковій звітності дана операція ніяк не відображається. Якихось ПДВ-коригувань робити немає підстав, адже всі витрати понесені під культуру наступного року.

Проте можемо припустити, що податкова матиме іншу точку зору, вважаючи сидерування прикриттям іншої операції – знищення посівів. Але якщо вважати це знищенням, доведеться нараховувати компенсуюче ПДВ за п. 198.5 ПКУ на витрати, за якими ФГ мало право відображати податковий кредит.

Щоб цьому завадити, ФГ можна отримати якісь додаткові докази доречності сидерування.

Додатковим доказом на користь ФГ може бути якесь наукове підтвердження доцільності сидерування посівами кукурудзи. Наприклад, ФГ може послатися на методичну літературу, де є таке підтвердження. Чи отримати висновок від наукової установи тощо.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
4 група ЄП , Єдиний податок , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі