• Посилання скопійовано

Переведення посівів в сідеральний пар: як облікувати?

ФГ - платник ЄП 4 групи з ПДВ у 2020 році посіяло кукурудзу на зерно. Але оскільки на стеблах не сформувався початок, вирішено посіви перевести в сидеральний пар і понесені затрати залишити у незавершеному виробництві. Який облік, оформлення даної операції?

Сидеральний пар – це використання посівів у якості добрива під культури наступного року. Фактично посіви зароблюють (переорюють) у грунт.

В такому разі витрати поточного року на сидерування мають відображатися у вартості незавершеного виробництва майбутньої культури, яку вирощуватимуть на відповідних ділянках наступного року.

Причому нормативними документами зазначені питання не встановлюються, а тому мають визначатися виключно ФГ. Наприклад, голова ФГ може видати розпорядчий документ, в якому обгрунтувати неможливість подальшого вирощування кукурудзи на зерно і переведення посівів у сидеральний пар. До наказу може додаватися документ, складений спеціалістами ФГ, наприклад, агрономом тощо, в якому наводиться інформація про обстеження земельних ділянок з посівами кукурудзи і дається висновок про необхідність сидерування. До Акту, наказу можуть додаватися і фото-, відеоматеріали, які підтверджують наведену інформацію.

На підставі цих документів бухгалтер складає бухгалтерську довідку і робить проведення в бухгалтерському обліку: Дт 23 (незавершене виробництво культури наступного року) Кт 23 (кукурудза на зерно).

В податковій звітності дана операція ніяк не відображається. Якихось ПДВ-коригувань робити немає підстав, адже всі витрати понесені під культуру наступного року.

Проте можемо припустити, що податкова матиме іншу точку зору, вважаючи сидерування прикриттям іншої операції – знищення посівів. Але якщо вважати це знищенням, доведеться нараховувати компенсуюче ПДВ за п. 198.5 ПКУ на витрати, за якими ФГ мало право відображати податковий кредит.

Щоб цьому завадити, ФГ можна отримати якісь додаткові докази доречності сидерування.

Додатковим доказом на користь ФГ може бути якесь наукове підтвердження доцільності сидерування посівами кукурудзи. Наприклад, ФГ може послатися на методичну літературу, де є таке підтвердження. Чи отримати висновок від наукової установи тощо.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    Сьогодні 12:0511
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    Сьогодні 11:0611
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202418
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202430
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202410