• Посилання скопійовано

Переведення посівів в сідеральний пар: як облікувати?

ФГ - платник ЄП 4 групи з ПДВ у 2020 році посіяло кукурудзу на зерно. Але оскільки на стеблах не сформувався початок, вирішено посіви перевести в сидеральний пар і понесені затрати залишити у незавершеному виробництві. Який облік, оформлення даної операції?

Сидеральний пар – це використання посівів у якості добрива під культури наступного року. Фактично посіви зароблюють (переорюють) у грунт.

В такому разі витрати поточного року на сидерування мають відображатися у вартості незавершеного виробництва майбутньої культури, яку вирощуватимуть на відповідних ділянках наступного року.

Причому нормативними документами зазначені питання не встановлюються, а тому мають визначатися виключно ФГ. Наприклад, голова ФГ може видати розпорядчий документ, в якому обгрунтувати неможливість подальшого вирощування кукурудзи на зерно і переведення посівів у сидеральний пар. До наказу може додаватися документ, складений спеціалістами ФГ, наприклад, агрономом тощо, в якому наводиться інформація про обстеження земельних ділянок з посівами кукурудзи і дається висновок про необхідність сидерування. До Акту, наказу можуть додаватися і фото-, відеоматеріали, які підтверджують наведену інформацію.

На підставі цих документів бухгалтер складає бухгалтерську довідку і робить проведення в бухгалтерському обліку: Дт 23 (незавершене виробництво культури наступного року) Кт 23 (кукурудза на зерно).

В податковій звітності дана операція ніяк не відображається. Якихось ПДВ-коригувань робити немає підстав, адже всі витрати понесені під культуру наступного року.

Проте можемо припустити, що податкова матиме іншу точку зору, вважаючи сидерування прикриттям іншої операції – знищення посівів. Але якщо вважати це знищенням, доведеться нараховувати компенсуюче ПДВ за п. 198.5 ПКУ на витрати, за якими ФГ мало право відображати податковий кредит.

Щоб цьому завадити, ФГ можна отримати якісь додаткові докази доречності сидерування.

Додатковим доказом на користь ФГ може бути якесь наукове підтвердження доцільності сидерування посівами кукурудзи. Наприклад, ФГ може послатися на методичну літературу, де є таке підтвердження. Чи отримати висновок від наукової установи тощо.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Безоплатна передача авто волонтерам: податки та облік
    Фізособа, яка також є ФОП, планує безоплатно передати у власність (подарувати) особистий вантажний автомобіль волонтерській організації з повним переоформленням. Які податкові наслідки виникають для фізособи-дарувальника? Чи потрібно відображати цю операцію у звітності ФОП, враховуючи, що автомобіль не є його підприємницьким активом? Які документи необхідно отримати від організації для підтвердження цільового характеру передачі?
    11.07.20256
  • Як вести облік облігації внутрішньої державної позики?
    Компанія придбала ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) через свій обслуговуючий банк за ціною 1050 грн за 1 шт, в той час як номінал цих облігацій – 1000 грн. Як відобразити такі операції, а також отримання відсотків за ОВДП в бухобліку?
    11.07.20257
  • Облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство взяло участь в аукціоні з оренди приміщення держвласності та стало переможцем. Для участі в аукціоні було сплачено реєстраційний та гарантійний внесок. Гарантійний внесок частково повернуто, на решту суми оформлено акт про надання послуг - винагорода оператору. Як відобразити такі операції в бухобліку?
    11.07.202512
  • Як вести облік води, добутої із власної свердловини?
    Підприємство має власну свердловину на воду, яку використовує для виробництва бетонних сумішей. Як обліковувати видобуту воду та її використання у виробництві? Зокрема, чи можна її обліковувати на 201 рахунку (разом з іншою сировиною), чи обов'язково використовувати 23 рахунок (допоміжне виробництво)? Якими внутрішніми документами краще оформити сам видобуток води та передачу її у виробництво?
    10.07.2025113
  • Розроблено програмний код: до якої групи НМА віднести?
    Стороння організація розробила підприємству програмний код вартістю 192 000 грн. До якої групи НМА віднести і які строки використання?
    09.07.202527