• Посилання скопійовано

Як відобразити в обліку зміну коду імпортованого товару та донараховання ПДВ?

Підприємство в 2018 році імпортувало товар та розмитнило його за одним кодом УТК ЗЕД. У 2020 році за результатами перевірки був змінений код товару і збільшено митну вартість та донараховане ПДВ. Як відобразити ці зміни в обліку та оподаткуванні?

Документальна перевірка в ч. 1 ст. 345 МКУ визначена як сукупність заходів, за допомогою яких митні органи переконуються у правильності:

  • заповнення митних декларацій;
  • декларацій митної вартості та в достовірності зазначених у них даних;
  • законності ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або на територію вільної митної зони;
  • вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або за межі території вільної митної зони;
  • своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних та інших платежів, а також пені, контроль за справлянням яких покладено на митні органи.

Відповідно до ч. 3 ст. 345 МКУ, митні органи мають право здійснювати митний контроль шляхом проведення документальних виїзних (планових або позапланових) та документальних невиїзних перевірок дотримання законодавства України з питань митної справи, зокрема, щодо:

  • правильності визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів;
  • обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування;
  • правильності класифікації згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо яких проведено митне оформлення.

Результати перевірки оформлюються актом (довідкою) та є підставою для самостійного визначення митним органом суми податкового зобов'язання підприємства щодо сплати митних платежів, застосування заходів, передбачених законами України (ч. 6 ст. 345 МКУ).

Нормами П(С)БО 9 не передбачено збільшення первісної вартості запасів, в т.ч. на суму ввізного мита, донарахованого митними органами за наслідками документальної перевірки. Крім того, на час проведення такої перевірки товари, щодо яких донараховано мито, вже можуть бути відсутні (використані у виробництві, продані тощо).

Відповідно до п. 20 П(С)БО 16 та Інструкції №291 визнані штрафи, пені, неустойки включаються до інших операційних витрат поточного періоду з відображенням на однойменному субрахунку 948.

Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ, об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Нормами пп. 140.5.11 ПКУ передбачено збільшення фінансового результату податкового (звітного) періоду, зокрема, на суму штрафів, пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами державної влади за порушення вимог законодавства.

ДПС в листі від 04.06.2020 р. №8939/7/99-00-07-02-01-07 повідомляє, що Законом №466 були внесені зміни до пп. 140.5.11 ПКУ, які набули чинності 23.05.2020 р.

Таке збільшення фінансового результату до оподаткування платники можуть відобразити у рядку 3.1.11 додатка РІ до Декларації.

Податкове зобов’язання ПДВ, донараховане за наслідками документальної перевірки, в декларації з ПДВ не відображається.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Формулювання в Акті на списання та безоплатну передачу комп’ютерної техніки
    Комунальне підприємство має на балансі повністю замортизовану та морально застарілу комп’ютерну техніку. За рішенням засновника (місцевої ради) ця техніка буде або списана з балансу, або безоплатно передана іншому підприємству. Яке обґрунтування писати в актах на списання, на передачу?
    21.11.202415
  • Як привести у відповідність показники рівнемірів-лічильників з даними бухобліку пального?
    Підприємство є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального (дизпаливо) виключно для власного споживання у своїй виробничій діяльності. В результаті інвентаризації виявлені розбіжності між даними бухобліку та даними рівнемірів – лічильників на акцизних складах підприємства. Як привести у відповідність дані бухобліку з показниками витратомірів-лічильників? Якими документами оформити?
    20.11.202425
  • Виготовлення та безоплатна передача продукції ЗСУ за благодійні кошти
    Підприємство на загальній системі оподаткування отримало кошти благодійної допомоги, за які виготовило запчастини для БПЛА (що є видом діяльності підприємства), і передало безоплатно військовій частині за актом приймання-передачі. Як обліковувати благодійну допомогу та безоплатну передачу запчастин?
    19.11.202426
  • Бухоблік «держдивідендів» у комунальному підприємстві
    Комунальне підприємство виплачує частину чистого прибутку засновнику – міськраді. Який порядок відображення в бухобліку комунального підприємства?
    15.11.202413
  • Що робити з активом утримуваним для продажу, коли минув рік?
    На балансі компанії на рахунку 286 обліковується об'єкт нерухомості, який було придбано шляхом реалізації права заставоутримувача. Підприємство здійснило оцінку майна. Результат - необхідність дооцінки. В найближчий рік об'єкт реалізовувати не планується. Як відобразити дооцінку об'єкта? Які податкові наслідки?
    14.11.202442