• Посилання скопійовано

Списання лікарських засобів та медичних виробів: документальне оформлення та облік

Медичний центр на єдиному податку у своїй роботі використовує медикаменти. Як списувати медикаменти, як часто, як це оформити і відображати в обліку? Що є підставою для списання використаних лікарських засобів та виробів медичного призначення (бинти, марлю, т.п.)?

Документальне оформлення та бухоблік

Медичний центр (розуміємо, що мова про заклад охорони здоров’я[1]) у своїй діяльності мають керуватися Методрекомендаціями ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров'я, затвердженими наказом МОЗ від 09.09.2014 року №635 (далі – Метожрекомендації №635).

З метою організації бухгалтерського обліку лікарських засобів та медичних виробів кожен заклад охорони здоров'я самостійно визначає Порядок приймання, зберігання, відпуску (переміщення), списання використаних лікарських засобів та медичних виробів з урахуванням особливостей своєї діяльності і технології обробки облікових даних та норм цих Методрекомендацій №635 (п.2 підрозділу 1 р.ІІ Методрекомендацій №635).

Лікарські засоби та медвироби для цілей бухобліку визнаються запасами. Підприємства приватної форми власності з метою обліку таких активів керуються такими документами:

  • П(С)БО 9;
  • Методрекомендаціями з бухгалтерського обліку запасів, затвердженими наказом Мінфіну від 10.01.2007 № 2;
  • Методрекомендаціями щодо облікової політики підприємства, затвердженими наказом Мінфіну від 27.06.2013 № 635;
  • Інструкції №291 чи Інструкції №486 (для суб'єктів малого підприємництва).

Відповідно до ч.5, 6 п.2 р. ІІ Методрекомендацій №635 використані лікарські засоби та медичні вироби списуються на підставі звітів про фактичне їх використання, отриманих від матеріально відповідальних осіб (далі – МВО). На кінець місяця за кожним найменуванням лікарських засобів та медичних виробів виводяться їх залишки за кількістю та сумою.

МВО складу не пізніше другого числа місяця, наступного за звітним, складають та подають до бухгалтерської служби закладу охорони здоров'я Звіт про надходження і відпуск (використання) лікарських засобів та медичних виробів (додаток 6) (п.6 р.ІІІ Методрекомендацій №635).

Тобто щомісяця проводиться списання використаних лікарських засобів та медичних виробів на підстав Звіту МВО, в якому й зазначається скільки було витрачено лікарських засобів та медичних виробів за місяць.

У обліку списання використаних лікарських засобів та медичних виробів  відображається так:

Дт 23 (витрати на виробництво послуг), 94 (інші витрати)  (в залежності від того де були використані ці активи) Кт 20, 22, 28

 

 

 



[1] Медичний центр (різного профілю) відноситься до багатопрофільних лікарняних закладів (див тут https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0892-02/conv#n28 )

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство приймає участь в декількох аукціонах щодо оренди та придбання нерухомості державної та комунальної власності. Як відобразити в обліку сплату реєстраційного та гарантійного внеску?
    Сьогодні 15:233
  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024161
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.202456
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202425
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202448